Krimi

Podvodů na internetu přibývá. Poškození přicházejí i o miliony korun

Zloději změnili své teritorium. Kapesní krádeže už nejsou tak časté, zato podvody přes internet jsou teď hitem. Škody jdou do desítek milionů korun a podvedených každým dnem přibývá.

Například 22letá žena z Královéhradecka přes internetový bazar nabízela tričko za 150 korun. Údajný zájemce jí poslal odkaz, který měl usnadnit platbu. Jenže to byla past a jakmile žena na odkaz klikla, navedl ji, aby zadala údaje ke své platební kartě. Než se nadála, z karty jí zmizelo skoro 90 tisíc korun.

Další podvedená, která chtěla pro změnu prodat sukni za 250 korun, přišla o 800 tisíc korun. Tato žena totiž podvodníkovi zpřístupnila svůj celý účet a ten si na ni vzal 800tisícový úvěr. "Každý den se nám hlásí podvedení lidé, škody jdou do desítek milionů korun. Peníze se téměř nikdy nepodaří získat zpět, končí totiž na zahraničních účtech," vysvětlila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

​A zloději využívají i současné ekonomické situace a energetické krize. Rozesílají totiž SMS zprávy, které vypadají jako od ministerstva práce a sociálních věcí a oznamují, že k získání státního příspěvku například na dítě nebo mimořádné pomoci mají lidé zadat potřebné údaje.

Výsledek je pak stejný. Jakmile podvedení zadají přístup k účtu, mají problém. Tímto způsobem přišla žena z Náchodska o víkendu o 1,2 milionu korun. Zpřístupnila podvodníkům totiž hned tři účty. Ministerstvo varuje, aby lidé, kteří o příspěvek žádali, důkladně zkontrolovali příchozí mailové adresy nebo odkazy, popřípadě se na ministerstvu telefonicky informovali, jestli je oslovilo.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz