Zahraničí

Putin používá tři dvojníky. Hned si jich všimnu, říká šéf rozvědky

Putin používá tři dvojníky. Hned si jich všimnu, říká šéf rozvědky
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov věří, že ruský prezident Vladimir Putin používá nejméně tři dvojníky. Může to podle něj naznačovat, že hlava Kremlu má stále větší obavy o svůj život a že se stane obětí atentátu.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu se to v médiích hemží různými nepotvrzenými zprávami o zdravotním stavu prezidenta Ruské federace Vladimira Putina či o jeho duševním zdraví. Velice populární jsou také spekulace o tom, že používá dvojníky. Šéf ukrajinské vojenské zpravodajské služby Kyrylo Budanov však před pár dny v televizním rozhovoru prohlásil, že teorie o dvojnících nemusí nutně patřit do říše konspirací. Informoval o tom web Ukraine Today.

"Osobně se nepovažuji za žádného velkého odborníka na Putina. Okamžitě však dokážu identifikovat tři dvojníky, kteří se za něho vydávají. Může jich být ale i více," uvedl podle portálu Polsat News Budanov. Dodal také, že ruský prezident mohl být nahrazen dvojníkem během jeho červencové cesty do Íránu. Právě tam prý Putin vypadal velice neobvykle, což údajně naznačuje, že šlo o dvojníka.

Související obsah

Express upozornil, že Budanov v rozhovoru dále říkal, že několik vysoce postavených ruských úředníků, kteří mají blízko k Putinovi, chtělo invazi zastavit už v jejím počátku. "Jak ovšem víte, v Rusku rozhoduje pouze jeden jediný muž. A ten dostal právě takové informace, které chtěl vidět. Navíc došlo k určitým střetům přímo uvnitř Kremlu, které měly silný vliv na konečné rozhodnutí," doplnil šéf ukrajinské rozvědky.

O tom, že Putin používá dvojníky, je podle webu Daily Banner přesvědčený také ruský advokát Mark Fejgin, který obhajoval řadu opozičních politiků. "Není to žádné tajemství. Aby odlákali pozornost, jezdí v autech. V jednom z vozů s vlajkou jede dvojník, který je pracovník tajné služby," vysvětlil před časem advokát. O tom, že Putin používá dvojníky i na veřejnosti, však silně pochybuje.

Putin prý musel s rakovinou na operaci. Vládnout za něj měl dvojník:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz