Domácí

Česká pošta zdražuje! Podívejte se, za co všechno si připlatíme. PŘEHLED

Česká pošta (ČP) se chystá zvednout své ceny. Od 1. listopadu si připlatíme například za dopisy, poštovní poukázky nebo službu Balíkovna. Vyplývá to z nového ceníku podniku.

Lidé musí počítat se zdražením už od listopadu. "Vzhledem k rostoucím nákladům zejména na energie a pohonné hmoty jsme od 1. listopadu upravili ceník našich služeb," potvrdil TN.cz mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Cena za obyčejné psaní se zvedne o dvě koruny. Takzvané ekonomické psaní do 50 gramů bude stát 21 z dosavadních 19 korun. Za prioritní psaní, tedy to, které Česká pošta doručí následující den ode dne podání, dáme 28 korun. Původně stálo 26 korun. Lidé, kteří vlastní Zákaznickou kartu ČP, budou mít ceny o korunu nižší.

Změny cen od listopadu 2022 | Zdroj: Česká pošta
Změny cen od listopadu 2022 | Zdroj: Česká pošta

Zdraží také služba Firemní psaní, a to jak to ekonomické, tak prioritní. Cena za dopis do 50 gramů se nově zvýší o korunu. V případě ekonomického tedy zaplatíme 21,78 koruny, u prioritního pak 30,25 koruny.

O 10 korun podraží také služba Balíkovna. Za základní služby zaplatíme s DPH 75 korun, s dobírkou pak 94 korun. Cena se nemění pouze pro registrované uživatele, ti budou i nadále platit 65 korun a s dobírkou 84 korun.

Změny cen od listopadu 2022 | Zdroj: Česká pošta

Připlatíme si také za dobírkové i poštovní poukázky, a to o pět korun ve všech případech. Například za poslání částky do 5 000 korun se cena zvedne na 49 korun u poukázky typu A, na 42 korun u typu B, 58 u typu C a 117 korun u typu D.

Související obsah

Kompletní ceník, který bude platit od listopadu, je dostupný na webu České pošty. Společnost už od října zpoplatnila službu SIPO také pro lidi, kteří platí bezhotovostně prostřednictvím inkasa z bankovního účtu a doklad si nechávají zaslat e-mailem.

​Lidé ještě v únoru čekali na dárky k Vánocům, které měla doručit Česká pošta. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz