Zahraničí

Putin se údajně skryl v jaderném bunkru. Odborníci se bojí nejhoršího

Putin se údajně skryl v jaderném bunkru. Odborníci se bojí nejhoršího
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Spekulace ohledně použití jaderných zbraní ve spojení s ruskou invazí na Ukrajinu se začínají stupňovat. Prezident Vladimir Putin se totiž připravuje na jejich odpálení. Schovat by se měl spolu s nejvyššími představiteli země, svou ochrankou a rodinou v bunkru daleko od Moskvy.

Ztráty ruské armády v bojích na Ukrajině nejspíš začaly znervózňovat i samotnou hlavu státu Vladimira Putina. Ten podle deníku The Mirror varoval své nejbližší, aby se připravili na rychlou evakuaci z Moskvy. Zamířit by spolu s ním, nejvyššími představiteli Ruska a prezidentovou ochrankou měli do bunkru.

Ten je údajně daleko od hlavního města a zabezpečený před útoky ze Západu. Zároveň je z něj schopný odpálit jaderné zbraně. Americká CIA však zatím žádné známky bezprostředně hrozícího jaderného útoku nezaznamenala, uvedl web CBC.

Související obsah

"V současné době nevidíme v americké zpravodajské komunitě žádné praktické důkazy o tom, že by se blížil ke skutečnému použití, že by bezprostředně hrozilo použití taktických jaderných zbraní," řekl ředitel Ústřední zpravodajské služby William Burns.

Rusko mezitím ztrácí více z území, které se povedlo jeho armádě od konce února získat. Mezi tato místa patří například část bojiště u Chersonu a město Lysyčansk, kde byli Rusové již od začátku července, jak píšeme zde. Putin tak údajně přijímá rady od šamanů. Prostředníky mezi lidmi a světem duchů je prý učarovaný i ministr obrany Sergej Šojgu.

K Ukrajině údajně nedávno zamířil vlak s jadernými zbraněmi:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz