Zajímavosti

Zkontrolujte si topení. Jednoduchý trik může ušetřit spoustu peněz

Zkontrolujte si topení. Jednoduchý trik může ušetřit spoustu peněz
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

S příchodem chladného podzimu spousta Čechů zapnula topení. Letos ale kvůli tomu musí sáhnout hlouběji do peněženky. Hodí se proto každý jednoduchý trik, který pomůže peníze ušetřit. A úplně nejlepší je, když takový fígl nestojí ani korunu.

Radiátory v některých českých domácnostech už pár týdnů jedou naplno. Pokud ale nechcete zbytečně utrácet, tak byste si měli ten svůj hodně dobře prohlédnout. 

Tepelný výkon totiž může snížit prach, který je na radiátorech usazený. Pořádný úklid tak může snížit váš účet za energii. A nejen to. Radiátory víří vzduch a uvolňují do prostředí také částice prachu a nečistot, které mohou zatěžovat dýchací cesty a oči. Na problém upozornila německá asociace pro čisticí prostředky (IKW), píše deník Frankfurter Allgemeine.

Související obsah

​Odborníci radí před čištěním pod radiátor umístit mírně navlhčený hadřík nebo noviny, aby se zachytil prach a mrtvý hmyz, který propadne. Na samotné čištění se pak hodí dlouhý kartáč nebo vysavač.

Přístupnější povrchy lze snadno vyčistit vodou a univerzálním čističem. Odborníci ale varují před použitím houbičky s tvrdou vrstvou, která by mohla poškrábat lak na radiátoru.

Vytápění omezují i školy. Podívejte se, co si o tom myslí rodiče:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz