Domácí

Horor na procházce podél řeky. Muž našel ve vodě mrtvolu

Horor na procházce podél řeky. Muž našel ve vodě mrtvolu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Pan Radim z Olomouce byl na odpolední procházce se svým pejskem. Když šel kolem kojeneckého ústavu v olomouckých Nových Sadech, spatřil uprostřed koryta řeky Moravy nehybné lidské tělo. Přestože už uplynuly skoro tři týdny, policie o případu podle pana Radima neinformovala. Podle mužů zákona se však zatím nezdá, že by žena, jejíž tělo muž nalezl, byla zavražděna.

Pan Radim chodí na procházku kolem olomouckého kojeneckého ústavu pravidelně. Svého čtyřnohého psího kamaráda vzal s sebou i v pátek 16. září po poledni. Na tuto procházku však muž jistě dlouho nezapomene.

"Se psem jsme šli opět kolem ústavu. Kolem teče řeka Morava, a někdy mezi jednou a druhou hodinou odpoledne jsem si uprostřed jejího koryta všiml podezřelého útvaru, který připomínal ležící lidské tělo. Okamžitě jsem zavolal na policii, ať to přijedou zkontrolovat," popsal redakci TN.cz pan Radim.

Související obsah

​Když policisté dorazili na místo, domluvili se s mužem, že jako oznamovatel události má právo být informován o nálezu. Muž tohoto práva využil a s pejskem šel zpátky domů s tím, že policie dodala, že další podrobnosti o incidentu se v následujících dnech bezpochyby dozví z tisku a z médií.

"Policie mi pak skutečně volala. Sdělila mi, že šlo skutečně o mrtvé tělo, ovšem nic víc. Od té doby poctivě pátrám v médiích, ale nic jsem se o tom nikde nedočetl. Když jsem si to tělo tehdy mobilem přiblížil, zřetelně jsem na něm viděl podlitiny. Se psem tam chodí i mé děti, tak mám celkem obavy, aby tam nehrozilo nějaké nebezpečí," posteskl si pan Radim.

Související obsah

​Policisté nicméně cizí zavinění prozatím vylučují. "V inkriminovaný den jsme skutečně v řece Moravě nalezli tělo bez známek života, jednalo se o ženu ve středním věku. Kriminalisté okolnosti stále prověřují a vyšetřují, prozatím však vylučují cizí zavinění," uvedla pro TN.cz mluvčí olomouckých policistů Petra Vaňharová.

Na Rychnovsku našli mrtvolu hledaného muže, který měl znásilnit tři mladistvé dívky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz