Zahraničí

Baldwin se dohodl s rodinou zastřelené kameramanky. Film bude pokračovat

Baldwin se dohodl s rodinou zastřelené kameramanky. Film bude pokračovat
Alec Baldwin | Zdroj: Profimedia

Americký herec Alec Baldwin a producenti filmu Rust se dohodli s rodinou kameramanky Halyny Hutchinsové. Tu herec zastřelil před rokem během natáčení v Novém Mexiku. Příprava snímku bude pokračovat a výkonným producentem se stane manžel zesnulé.

Rodina kameramanky stáhne žalobu proti Baldwinovi a dalším lidem. "Natáčení filmu Rust bude pokračovat se všemi aktéry od ledna 2023," citoval portál Sky News manžela zesnulé Halyny Hutchinsové. Právě on bude navíc výkonným producentem snímku.

"Nemám zájem pouštět se do obviňování nebo přisuzování viny. Všichni věříme, že Halynina smrt byla hrozná nehoda. Jsem vděčný, že se všichni sešli, aby vzdali hold jejímu poslednímu dílu," doplnil.

Související obsah

Podle portálu Los Angeles Times bude na projektu pracovat také režisér Joel Souza. Ten během incidentu 21. října, kdy kameramanka přišla o život, skončil s poraněním ramene. 

Prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová v reakci na navrhované urovnání občanskoprávní žaloby uvedla, že budou vznesena obvinění podle zákonů Nového Mexika, pokud to vyplyne z důkazů. Baldwin už dříve odmítl, že by nesl za smrt Hutchinsové odpovědnost. "Jsme vděční všem, kteří přispěli k vyřešení této tragické a bolestivé situace," sdělil jeho právník Luke Nikas.

V únorové žalobě kameramančiny rodiny totiž stálo, že Baldwin nese značnou odpovědnost za její smrt. Měl totiž zkontrolovat, zda zbraň neobsahuje ostré náboj, neměl s ní mířit a stisknout spoušť. Herec přitom tvrdil, že spoušť zbraně nestiskl. Podle Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) však vyplývá pravý opak. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na záběry z Baldwinova výslechu, když se dozvěděl, že zabíjel:

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz