Zahraničí

Komplikace na cestě do Německa. Bavorsko posiluje ostrahu hranic

Bavorsko od pátku výrazně zintenzivní namátkové kontroly na hranicích s Českem a Rakouskem. Důvodem je nárůst počtu migrantů. Ve čtvrtek to oznámil bavorský ministr vnitra Herrmann.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann ve čtvrtek oznámil posílení namátkových kontrol na hranicích s Českem a Rakouskem. "Podle hodnocení našich migračních expertů lze v následujících měsících očekávat další nárůst počtu nelegálních migrantů přicházejících zejména cestou přes západní Balkán," okomentoval důvody opatření Herrmann s tím, že ochrana vnějších hranic je pořád nedostatečná. Častější namátkové kontroly odstartují už v pátek.

​Bavorská policie v posledních letech výrazně navýšila počty pohraničníků a pořídila jim nové moderní vybavení, jako jsou kamery s termovizí či drony. Od roku 2021 pak bavorští policisté registrují zvýšený počet nelegálních migrantů. Mezi roky 2020 a 2021 jejich počet narostl o 37 %.

Související obsah

V letošním roce je tento trend ještě výraznější. V období od ledna do srpna 2022 bavorská pohraniční policie již zjistila celkem 1 650 případů nelegálního vstupu na bavorské území, což oproti stejnému období v loňském roce představuje změnu o více než 61 %.

Česko začalo vracet migranty zpět na Slovensko (03/10/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz