Zahraničí

Polák se ztratil na houbách v německém lese. Požádal o pomoc a teď toho lituje

Polák se ztratil na houbách v německém lese. Požádal o pomoc a teď toho lituje
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

V pořádnou detektivku se změnil výlet jednapadesátiletého Poláka na západ Německa. Muž zastavil u lesa, aby si odskočil, pak ho napadlo vyrazit na houby. Jenže se ztratil, musel si zavolat pomoc a brzy toho litoval.

Když se jednapadesátiletý Polák vydal tento týden na cestu západním Německem, nejspíše ještě netušil, jak zamotaná jeho cesta bude, informoval o ní web Polsat News.

V průběhu cesty se muži začalo chtít na záchod, a tak zastavil na kraji lesa, kam se vydal, aby si ulevil. Mezi stromy se však rozhodl, že si vyrazí houby a pustil se do jejich hledání. Po chvíli ale zjistil, že se do této činnosti zabral až příliš a v lese se ztratil. Pokusil se tedy kontaktovat policii, jenže neuměl německy, a tak se s muži zákona nedokázal dorozumět. Cestu zpět se tak musel pokusit najít na vlastní pěst.

Související obsah

O dvě hodiny později se Polák policistům ozval znova. Tentokrát už se mu s pomocí tlumočníka podařilo s německou policií domluvit. Policistům sdělil, že sice nedorazil, kam chtěl – tedy k autu – ale že dorazil alespoň někam do civilizace.

Policii se nakonec Poláka i jeho auto, od kterého urazil ve výsledku asi 4 km, podařilo najít. Ani zde ale mužovo trápení neskončilo. Vzhledem k tomu, že se jeho bloudění protáhlo, nejspíš se rozhodl trochu "posilnit". Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,2 promile alkoholu v krvi, a tak mu před usednutím do vozu zabavili řidičák i klíčky od auta. Celá situace byla o to smutnější, že si muž ze svého výletu ani jednu houbu nepřinesl. 

 Lidé si domů nosí plné košíky. Podívejte se, kde mají houby ideální podmínky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz