Domácí

Ministerstvo spustilo očkovací kampaň. Tváří je herec Petr Čtvrtníček

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek spustilo další horkou fázi kampaně na očkování proti koronaviru. Pomoci přilákat lidi do očkovacích center má známý český herec Petr Čtvrtníček. Česko je ve statistikách očkování proti koronaviru jednou z nejhorších zemí v Evropské unii (EU).

Větší zájem o očkování, to je cíl kampaně, do které ministerstvo zdravotnictví nasadilo známou tvář. "Mám s tím osobní zkušenost. Jednak se svým covidem, a jednak v rodině, kdy mi na to umřel táta po mé hospitalizaci," vysvětlil Petr Čtvrtníček.

"Virus covidu pořád zabíjí zbytečně. To nejsou žádná čísla, to jsou konkrétní lidé, kteří bohužel proto, že jsou nenaočkovaní nebo mají od poslední dávky dlouhou dobu a patří do rizikových skupin, jsou zbytečně hospitalizovaní a umírají," tvrdí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Související obsah

Česko v proočkovanosti za ostatními evropskými zeměmi pokulhává. Zhruba 2,5 milionu lidí má u nás pouze dvě dávky vakcíny. Dalších asi 3,5 milionu lidí nemá očkování vůbec. Čísla nakažených i hospitalizovaných v Česku v posledních týdnech přitom rostou.

Petr Čtvrtníček v kampani odkazuje na korupční kauzu v českém fotbalu, kvůli které hláška "Ivánku, kamaráde" mezi lidmi zlidověla. "Já si to nemyslím, že to tím zlehčuji. Já si myslím, že Horník už stojí frontu na očkování," doplnil Čtvrtníček.

Humor ve čtvrtek nechyběl ani ministrovi. Například ve chvíli, kdy při představení kampaně nefungoval zvuk. Celkově ministerstvo dalo za kampaň zhruba 50 milionů korun.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz