Domácí

Zvrat v kauze Nečase a jeho manželky. Soud se bude opakovat znovu

Zvrat v kauze Nečase a jeho manželky. Soud se bude opakovat znovu
Petr Nečas s manželkou Janou | Zdroj: Profimedia

Soud s bývalým premiérem Petrem Nečasem a jeho manželkou Janou v kauze tzv. trafik pro poslance se bude opakovat znovu. Obžalovaní po výměně soudkyně odmítli, aby se v novém kole pouze četly staré výpovědi svědků. Proces začne v prosinci.

Nečasovi byli obviněni v kauze trafik pro exposlance ODS. Nyní se celý proces bude opakovat, informovala o tom v pátek Česká televize.

"Celé hlavní líčení se bude konat znovu, a to včetně úkonů, které jsou spojeny se zahájením hlavního líčení a samozřejmě s výslechem všech svědků. K dosavadnímu hlavnímu líčení, které proběhlo, se prakticky nepřihlíží," uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Eva Švíglerová.

Související obsah

V roce 2012 měli podle obžaloby slíbit poslancům Marku Šnajdrovi, Ivanu Fuksovi a Petru Tluchořovi zajímavé funkce výměnou za odchod ze Sněmovny a hlasování za daňový balíček vlády. Popsaný skutek se u soudu nepodařilo prokázat.

Po jeho schválení se Fuksa dostal do představenstva Českého Aeroholdingu a Šnajdr získal post předsedy dozorčí rady Čepra. Obvinění ale odmítli, že by se jednalo o korupci. Prý šlo o klasické politické vyjednávání.

Původně vedla proces soudkyně Helena Králová, která pár zprostila obžaloby. Státní zástupce však následně uspěl s odvoláním a odvolací senát verdikt zrušil. Králová ale poté odešla do důchodu a nestihla proces dokončit. Nyní případ převzala nová soudkyně.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz