Zajímavosti

Žena má nejdelší nehty na světě! 25 let je nestříhá. Má k tomu překvapivý důvod

Žena má nejdelší nehty na světě! 25 let je nestříhá. Má k tomu překvapivý důvod
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Čtyřiašedesátiletá žena z americké Minnesoty si 25 let nestříhala své nehty. Zapsala se dokonce do Guinnessovy knihy rekordů. Nyní otevřeně popsala, jak zvládá každodenní činnosti.

Diana Armstrongová z Minnesoty si nehty naposledy stříhala v roce 1997. Na manikúře v salónu nebyla 22 let. Že si už nikdy neostříhá své nehty, se zařekla poté, co její 16letá dcera Latisha zemřela ve spánku na astmatický záchvat. "Byla jediná, kdo mi upravoval nehty," citoval portál Mirror Dianu.

Žena se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů. Její nehty měří 1 280 centimetrů. Na jejich úpravu spotřebuje 15 až 20 lahviček laku. Pilování a leštění každého nehtu jí zabere zhruba 10 hodin. Časově náročné je i lakování, které trvá čtyři dny. S úpravou jí nyní pomáhá její vnučka.

Související obsah

Armstrongová se dokonce podle portálu Daily Mail rozhodla dát výpověď v práci, aby měla čas pěstovat své nehty a věnovat se jim. Přestože je miluje, přiznala, že to má i určité nevýhody.

Potřebuje například pomoci se zapínáním zipu u kalhot nebo bundy. Vzdala se i řízení. "Při řízení jsem musela vystrčit ruku z okna, protože se mi tam nevešla. Dokážu otevřít plechovku, akorát k tomu potřebuji nůž," uvedla Diana.

Na veřejných toaletách si také musí vybírat tu největší kabinku, aby se tam vešla. Problém nastává také v případě, pokud jí upadnou na zem peníze. "Seberu papírové bankovky. Ale když upustím mince na zem, tak tam i zůstanou," dodala.

Diana je přesvědčená, že Latisha by na ni byla hrdá. Právě tímto způsobem ctí odkaz své dcery. "Ona je tou, na koho myslím, když si nehty nechávám narůst," uzavřela.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz