Zajímavosti

Starý telefon se prodal skoro za milion. Velkou cenu mají i další věci

Starý telefon se prodal skoro za milion. Velkou cenu mají i další věci
IPhone se prodal za milion | Zdroj: Profimedia

Staré věci nepatří vždy do popelnice. Některé totiž mohou mít velkou cenu, přestože už mají své nejlepší roky za sebou. Příkladem budiž iPhone z roku 2007, který se nyní vydražil za téměř milion korun.

Cílem sběratelů už dávno nejsou jen známky. Pěkné částky se v dnešní době dají získat i za staré telefony, počítače nebo herní konzole. Sběratelé po celém světe nyní například žasnou, za jakou částku se dokázal prodat původní Apple iPhone z roku 2007.

Aukce telefonu začínala na 2 500 dolarech (v přepočtu zhruba na 60 tisících korun) a díky 28 příhozům se vyšplhala až na neuvěřitelných 39 339,60 dolaru (téměř milion korun). Šlo o klasický iPhone s 8GB pamětí, který se ještě před pár lety prodával za 599 dolarů (cca 15 000 korun). Nikdy ovšem nebyl použitý a byl tak stále v neporušené krabičce.

Související obsah

​Částka kolem milionu korun je extrémní, ale i jiné staré telefony mají slušnou cenu. Za vysoké ceny se prodávají například i staré telefony značky Nokia. Důležitým aspektem ovšem bývá, zda je telefon v originální krabici. Přehled sedmi starých modelů, které svým majitelům mohou udělat velkou radost, najdete v tomto článku na TN.cz.

Kromě telefonů mají vysokou cenu i jiná starší zařízení, upozorňuje web Komando.com. Například pokud doma najdete Apple Macintosh M5126 z roku 1990, tak vám někteří sběratelé za něj zaplatí až 10 000 dolarů (zhruba 250 tisíc korun).

Mezi sběrateli jsou také vyhledávány různé videohry a konzole. Například hra Nintendo Pikachu GameBoy Color má hodnotu 7 500 dolarů (187 tisíc korun), sada Nintendo Zelda Control má hodnotu 3 000 dolarů (75 tisíc korun) a stejné hodnoty může dosáhnout také konzole Model 1 Sega Genesis.

iPhone se prodává už 15 let. Podívejte se na jeho příběh:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz