Experti na cestách

Hon za nejlepší párty roku. Češi už teď plánují silvestrovské oslavy

I když do Vánoc zbývají ještě dva měsíce, už teď mnozí Češi přemýšlí nad tím, jak je stráví. Někteří chtějí utéct před vánočním shonem a užít si svátky v poklidu, třeba na pláži s drinkem v ruce. Kdy je nejlepší čas na nákup takové dovolené, prozradila v pořadu Experti na cestách obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style Lenka Pátek.

Pokud chcete strávit Vánoce nebo Nový rok v zahraničí, je nyní nejvyšší čas to zařídit. "Vánoční a silvestrovské svátky patří mezi vysokou sezónu. Je mnoho klientů, kteří chtějí vypadnout z tohoto ruchu, nechtějí péct cukroví, a navíc děti mají vánoční prázdniny. Jsou to také lidé, kteří chtějí trávit dovolenou v teple," popisuje Lenka Pátek.

Nejčastěji Češi jezdí na Vánoce do Egypta. "To je asi nám nejbližší a cenově nejzajímavější destinace. Nicméně právě tam je hodně zájezdů už vyprodaných," podotýká obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Související obsah

​Ale nemusíte věšet hlavu, cestovky mají v záloze ještě další destinace, kam můžete na vánoční svátky vyrazit. Jsou to například Kapverdské ostrovy nebo velmi bezpečná destinace Omán.

Jsou ale i tací, kteří si rádi vychutnají pravé české Vánoce s kaprem a bramborovým salátem v rodinném kruhu a k moři míří těsně po nich. Chtějí si tak užít nejen sluníčka a moře, ale i noční život a velkolepé silvestrovské oslavy. "Nový rok umí velmi dobře přivítat v Dubaji, ale také třeba v emirátu Rás al-Chajma nebo Abú Dhabí," radí Pátek.

TN.cz

K tématu Experti na cestách

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz