Krimi

GIBS zasahoval v Brně. Měla zadržet několik policistů

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v úterý zasahovala v Brně i na několika dalších místech na Moravě. Důvodem pro razii mělo být vynášení informací z policejních spisů. Akce však neměla mít nic společného s razií Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), která zasahovala v Brně ve stejný den.

Hned v několika městech na jižní Moravě zasahovali v úterý příslušníci GIBSu. Hlavním místem, na které se inspekce soustředila, bylo Brno. Tam v ten samý den proběhla razie NCOZ v kancelářích magistrátu.

Oba zásahy však nejsou žádným způsobem spojené. "Mohu potvrdit, že v Brně a na jiných místech v současné době probíhají z naší strany úkony trestního řízení. Tyto úkony nijak nesouvisí s mediálně sledovanou trestní věcí, kterou vede Policie ČR," uvedla mluvčí GIBSu Iveta Nguyenová.

Související obsah

Další informace GIBS nechtěl s ohledem na stav vyšetřování prozradit. Podle zdrojů portálu novinky.cz však mělo být spouštěčem zásahu vyšetřování vynášení informací z tajných policejních spisů. Celkem mělo být zadrženo několik lidí, mezi nimiž byli i policisté. Zadržení mají nyní být ve vazbě v Olomouci.

V úterý se v Brně odehrál i zásah NCOZ. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz