Domácí

Divadelní a filmový svět pláče. Zemřela herečka Zuzana Burianová

Divadelní a filmový svět pláče. Zemřela herečka Zuzana Burianová
Zuzana Burianová | Zdroj: Profimedia

Ve věku 75 let odešla na věčnost herečka a zpěvačka Zuzana Burianová. Proslavila ji například role v seriálu Nemocnice na kraji města či filmu Vesničko má, středisková. Herečka byla vdovou po slavném režisérovi Jánu Roháčovi.

Do hereckého nebe se ve věku 75 let vydala Zuzana Burianová. Informaci potvrdila Blesku její dcera Kateřina Kergalová. "Jsem teď v šoku, ale určitě mamince připravím zádušní mši, kam se její přátelé budou moci přijít rozloučit," řekla Kergalová.

Herečka a zpěvačka Burianová se působila hlavně v divadle Semafor. 

Poprvé si jí povšiml Jiří Suchý, se kterým dlouhé roky spolupracovala. Burianová tam nejčastěji hrála komediální postavy půvabných, ale naivních dívek. Vystupovala také po boku dalších hereckých hvězd jako třeba s dvojící Miloslav Šimek a Jiří Grossman.

Související obsah

​Do širšího povědomí se ale dostala pak až díky seriálu Nemocnice na kraji města, kde v druhé sérii ztvárnila postavu zdravotní sestry Zuzany. Diváci si ji také mohou pamatovat jako skladnici Bohunku v komedii Vesničko má, středisková. Zahrála si i v seriálu Návštěvníci.

V roce 1968 se provdala za proslulého televizního režiséra Jána Roháče, který odešel na věčnost v roce 1980. V 90. letech opustila Česko a zamířila do Švýcarska za svým partnerem Zdeňkem Kučerou. Posledních několik let žila střídavě v Česku a ve Švýcarsku, příležitostně v Praze vystupovala se svými bývalými hereckými kolegy z divadla Semafor.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz