Zajímavosti

Monika byla za pár hodin lehčí o 42 kilogramů. Pomohli jí lékaři

Žena už od dětství trpěla obezitou. Šikana a následné zranění ji dovedly až k tomu, že ve 30 letech vážila neuvěřitelných 219 kilogramů. Lékaři jí ale pomohli.

Lékaři z oddělení plastické chirurgie ze slovenské univerzitní nemocnice odoperovali paní Monice převis břicha. Ten jí visel jen pár centimetrů nad zemí. S takovým případem se údajně ještě nesetkali.

"Můžeme potvrdit, že toto je tzv. obezita těžkého stupně, která může vést ke smrti, protože pacientka se už nehýbe, už není schopná ničeho," uvedl k případu pro tvnoviny.sk lékař Igor Homola.

Související obsah

​Jediný způsob, jak lékaři mohli pacientce pomoct, bylo 42kilový břišní převis operačně odstranit. Zákrok trval skoro celé dopoledne.

Paní Monika čelila šikaně už ve škole. "Bylo to těžké. Potom jsem měla úraz a nemohla jsem se pohybovat," vypráví. Těžké životní chvilky se pro ni staly spouštěčem přibírání.

Před operací Monika zhubla 38 kilogramů. Ve shazování váhy chce pokračovat i nyní. Bez obrovské zátěže, kterou pro Moniku převislé břicho představovalo, to prý půjde lépe.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz