Domácí

Vlak na Zlínsku přejel tři muže. Podle policie jde zřejmě o migranty

Tři muže, kteří leželi vedle kolejiště v Bylnici u Valašských Klobouk na Zlínsku, zachytil v noci na čtvrtek projíždějící vlak. Všechny tři převezla záchranka do nemocnice, kde jeden z nich později zemřel. Podle policie by mohlo jít o nelegální migranty.

V Bylnici u Valašských Klobouk na Zlínsku zachytil ve středu před půlnocí vlak společnosti Arriva tři muže. Ti v tu chvíli měli ležet v bezprostřední blízkosti kolejiště. "Strojvedoucí i přes okamžitou reakci už nedokázal vlak zastavit," sdělil TN.cz mluvčí Arrivy Tomáš Holub. V době nehody se v soupravě nenacházeli cestující.

"Muži utrpěli velmi těžká zranění hlavy. Vzhledem k tomu, že počasí nedovolilo letecké záchranné službě vzlétnout, museli putovat do nemocnice sanitkou. S přesunem zraněných z těžce přístupného terénu záchranářům pomáhaly další složky integrovaného záchranného systému," řekl TN.cz mluvčí zlínské záchranky Jakub Omelka.

Dva zranění byli podle podle Omelky převezeni do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, jeden pak do nemocnice ve Vsetíně. Jeden ze zraněných podle policie po převozu do nemocnice zemřel. 

Související obsah

Policie pracuje s verzí, že šlo o nelegální migranty. Podle mluvčí zlínské policie Moniky Kozumplíkové tak policisté usoudili podle vzhledu mužů. "Máme jich tady denně několik desítek," dodala mluvčí s tím, že u sebe muži neměli žádné doklady. Na jejich ztotožnění pracují policisté společně s cizineckou policií.

K tragédii chybělo pár metrů. U Zábřehu se málem srazily vlaky:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz