Krimi

Farma hrůzy na Semilsku: Inspektoři odhalili desítky trpících krav

Inspektoři veterinární správy na Semilsku řeší případ týraných krav. U chovatele našli pět uhynulých kusů a dalších třicet krav v žalostném stavu. Chovateli hrozí vysoká pokuta, zvířata mu byla odebrána.

Chovatel krav ze Semilska měl problémy ohledně chovu dobytka už v minulosti. Teď tam museli inspektoři znovu. "U tohoto chovatele proběhlo v minulosti, asi za poslední tři roky, dvanáct kontrol. Problémy s péčí o zvířata se tam nacházely opakovaně," prohlásil mluvčí Státní veterinární správa Petr Vorlíček.

Asi před týdnem přišlo další upozornění na to, že zvířata chová v nevyhovujících podmínkách. "Na místě se našlo pět uhynulých zvířat, a vedle toho tam bylo dalších 31 ustájených zvířat. Měla omezený pohyb, byla tam velká vrstva výkalů a dalšího materiálu, která omezovala ta zvířata v pohybu. Zvířata byla ve zhoršeném výživném stavu," vyjmenoval Vorlíček.

Související obsah

​Inspektoři proto chovateli zvířata odebrali. Kontroly se účastnili také zástupci jilemnické radnice, policie, hasičů a chovatele, který týraná zvířata dostal do péče. "Hrozí sankce až do výše třech milionů korun, zvažuje se tam ještě trestní oznámení," ujasnil Vorlíček.

Pokud Státní veterinární správa trestní oznámení podá, případem se začne zabývat policie. Současný zákon umožňuje uložit za týrání zvířat až dvouletý pobyt za mřížemi, v případě úmrtí zvířete se sazba zvyšuje na tři roky. V případě týrání většího množství zvířat hrozí odsouzenému až pětileté vězení.

rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz