Zahraničí

Putinova krutost nezná meze. Na frontu prý posílá nemocné vojáky

Putinova krutost nezná meze. Na frontu prý posílá nemocné vojáky
Ruští vojáci při výcviku | Zdroj: Profimedia

Putin má v rukou novou biologickou zbraň. Ve svůj prospěch se údajně rozhodl udělat vojáky z velkého množství nemocných vězňů. HIV pozitivní a vězně trpící hepatitidou měl poslat bojovat na Ukrajinu.

Podle Ukrajiny se Rusko uchýlilo k náboru vězňů s infekčními chorobami. Tisková služba ukrajinského ministerstva obrany uvedla, že nemocné vojáky verbuje skupina wagnerovců.  

Nemocné vojáky údajně navíc Rusové označují poznávacím znamením. Vězni musí na zápěstí nosit náramky s příslušnou barvou. V případě nákazy HIV je voják označen červeným náramkem. Vojáci trpící hepatitidou pak nosí bílé náramky.

Mezi vojáky ale neobvyklé ruské nábory vytváří rozepře, píše deník Ukrajinska pravda. Vojákům se nelíbí, že jsou nuceni sloužit po boku nemocných, a lékaři ze strachu z nákazy systematicky odmítají poskytnout nemocným zraněným pomoc, tvrdí list.

Související obsah

​Fenomén už v Rusku údajně nabyl masového charakteru. To dokazuje i fakt, že pouze z jedné nápravné kolonie v Leningradské oblasti mělo být povoláno více než 100 nemocných vězňů. Celkově bylo v Rusku za minulý týden naverbováno 5 000 vězňů, kolik z nich bylo nemocných, není známo.

Ukrajině se podařilo několik nemocných vojáků zajmout. Putin posíláním nemocných vojáků na Ukrajinu vystavuje tamní obyvatele vysokému riziku nákazy.  

Rusko na Ukrajině zničilo tři energetická zařízení. Jde mu o demoralizaci obyvatel, řekl Bureš:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz