Zahraničí

Rokenrolová legenda je po smrti. Současník Elvise hrál i s Jaggerem

Svět rokenrolu se v pátek musel rozloučit s další legendou. Ve svých 87 letech zemřel zpěvák Jerry Lee Lewis. Poslední člen hudební generace, do níž náležel například Elvis Presley nebo Chuck Berry naposledy vydechl ve svém domě v Memphisu.

V americkém Memphisu zemřel poslední příslušník generace hudebníků rokenrolu padesátých let. Současník Elvise Presleyho Jerry Lee Lewis zesnul v pátek nad ránem. Jeho odchod oznámil Lewisův agent Zach Farnum, píše agentura AP.

Lewis byl známý především pro svůj rychlý a energetický styl hudby, díky kterému si vysloužil přezdívku Zabiják. Mezi jeho nejslavnější hity patřily nahrávky Great Balls of Fire nebo Breathless. V roce 1986 se dokonce stal součástí rokenrolové síně slávy.

Související obsah

Stejně divoká jako jeho hudba byl i jeho osobní život. Zpěvák se za svůj život oženil hned sedmkrát. V několika případech dokonce byl ženatý se dvěma ženami naráz. Nejvíce rozruchu vzbudil svým sňatkem s třináctiletou Myrou Gale Brownovou, která navíc byla jeho sestřenicí z druhého kolene.

Ze všech skandálů se ale vždy dokázal opět dostat. Za své dílo obdržel tři prestižní ceny Grammy. V roce 2006 navíc přišel s hvězdným albem Last Man Standing. Na něm s legendou rokenrolu hráli například Mick Jagger ze slavných Rolling Stones, Bruce Springsteen nebo George Jones.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz