Zahraničí

Ve Švýcarsku vypravili nejdelší osobní vlak na světě, řídilo ho sedm strojvedoucích

Nejdelší osobní vlak na světě vypravily v sobotu švýcarské dráhy. Byl dlouhý bezmála dva kilometry, měl sto vagonů a řídilo ho sedm strojvedoucích.

Téměř dva kilometry dlouhá vlaková souprava vyrazila odpoledne ze stanice Preda do Alvaneu a jela rychlostí kolem 30 kilometrů v hodině.

Vlak se táhl jako had zatáčkami, tunely a viadukty v Alpách na jedné z nejkrásnějších tratí, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Informovala o tom agentura AP.

Souprava měřila přesně 1 906 metrů, vznikla spojením 25 vlaků, které na trati běžně jezdí. Měla tak 100 vagonů. Kromě sedmi strojvůdců megavlak obsluhovalo 21 techniků. Cesta trvala zhruba hodinu, uvedla na webu švýcarská společnost Rhétské dráhy.

Související obsah

​Přestože by s ním mohlo cestovat 4,5 tisíce lidí, jízdy se zúčastnilo pouze 150 hostů a novinářů. Tisíce diváků však lemovaly trať. Rekord hned po příjezdu stvrdili komisaři Guinnessovy knihy.

Ředitel Rhétských drah Renato Fasciati uvedl, že cílem bylo upozornit na švýcarské technické úspěchy a oslavit 175 let švýcarských železnic.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz