Zajímavosti

Orloj, Hrad, Karlův most. Takhle si Ivanka Trumpová užila Prahu

Orloj, Hrad, Karlův most. Takhle si Ivanka Trumpová užila Prahu
Ivanka Trump v Česku | Zdroj: TV Nova

Ivanka Trumpová minulý týden dorazila do Prahy, aby převzala z rukou prezidenta státní vyznamenání pro svou zesnulou matku a českou rodačku Ivanu Trumpovou. Při této příležitosti si rovnou prošla centrum metropole a navštívila některé slavné pražské památky. Na sociálních sítích se pak pochlubila fotografiemi z Karlova mostu nebo třeba ze Staroměstského náměstí. Snímky okomentovala slovy "Díky Praho".

Ivanka Trumpová dorazila do hlavního města České republiky v pátek, a to v doprovodu manžela Jareda Kushnera a staršího bratra Donalda Trumpa jr.

Na letišti skupinku přivítal hradní protokolář Vladimír Kruliš. Přinesl obrovský květinový pugét. "Přivítal jsem ji z titulu své funkce, prohodili jsme pár příjemných slov i o její mamince, kterou jsem měl tu čest osobně poznat, když se setkala s Milošem Zemanem," řekl.

Trumpová se ještě před oficiálním ceremoniálem na Hradě sešla s prezidentem Milošem Zemanem. Později z jeho rukou přijala státní vyznamenání pro svou zesnulou matku Ivanu Trumpovou.

Související obsah

​​​Fotografie ze slavnostního večera pak dcera amerického exprezidenta umístila i na sociální sítě. "Moje matka se narodila a vyrůstala v tehdejším Československu, vyrůstala ve Zlíně, lyžovala v národním týmu a navštěvovala Karlovu univerzitu v Praze. Po celý svůj život chovala hlubokou lásku a vztah k České republice. Vím, že maminka by byla tímto uznáním nesmírně poctěna," napsala k příspěvku na instagramu.

Z dalších zveřejněných fotografií je patrné, že při návštěvě české metropole se Ivanka Trumpová neomezila jen na vnitřek Pražského hradu. Prošla si i nádvoří, prohlédla si svatovítskou katedrálu a navštívila i další známá místa jako například Pražský orloj na Staroměstském náměstí nebo Karlův most. "Děkuji Praho," okomentovala pak pořízené snímky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ivanka Trump (@ivankatrump)

Ivanka Trumpová přiletěla do Prahy v pátek:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz