Domácí

Tvrdila, že není těhotná. Dítě pak měla hodit do popelnice. Teď jí hrozí 16 let

U soudu v Pardubicích začalo hlavní líčení s 36letou ženou, která je obžalovaná z pokusu o vraždu své novorozené holčičky. Letos v lednu případ holčičky vyhozené do popelnice otřásl celou republikou. Rozsudek u pardubického soudu padne ve středu nebo ve čtvrtek. Státní zástupkyně navrhuje 16letý trest.

Obžalovaná 36letá žena u soudu tvrdí, že o tom, že byla těhotná, neměla ani tušení. A to i přesto, že už byla v té době dvojnásobnou matku. Když jí prý narostlo břicho, příteli a dalším příbuzným říkala, že jenom ztloustla

7. ledna v noci pak odešla do garáží domu v Pardubicích, kde bydlela, a tam porodila. O novorozence se nezajímala, podle obžaloby ho zabalila do kusu starého povlečení a vyhodila do popelnice. Holčička byla v odpadcích několik hodin, ale pak měla obrovské štěstí. Kontejnery totiž vybírali muž se ženou a uslyšeli pláč.

Související obsah

Přivolaný lékař zjistil, že miminko je podchlazené na 27 °C a zřejmě už mu zbývaly jen poslední minuty života. Nakonec se ho podařilo zachránit a teď se o něj stará otec. Obhajoba se u soudu bude snažit o překvalifikování z pokusu o vraždu na pokus o vraždu novorozence matkou, což by pro obžalovanou zřejmě znamenalo nižší trest.

Matka si prý z osudné noci příliš nepamatuje. Proti tomu ale hovoří výsledky znalců. Ti totiž popsali, že matka byla v době spáchání zločinu naprosto příčetná.

luk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz