Domácí

Je sezóna pouštění draků. Když si ho vyrobíte sami, moc vás to stát nebude

Podzim a sezóna pouštění draků je v plném proudu. Tahle zábava nemusí stát skoro nic, anebo také pěkných pár stovek. Záleží na tom, jestli si draka koupíte, nebo jestli si ho vyrobíte sami.

Venku to hraje všemi barvami a na teploměru je skoro dvacet stupňů. Vítr vane tak akorát. Ideální čas na pouštění draka. Pokud doma žádného nemáte a stovky korun za kupovaného se vám dávat nechce, postavte si ho sami. 

Vyrobit draka není vůbec těžké. Užijete si s dětmi zábavu, a navíc ušetříte. Jediné, co potřebujete, jsou dřívka, krepový papír, nůžky, provázek, lepidlo a lehký papír –⁠ například balicí. Většinu věci najdete doma. My jsme dali devadesát korun za dřívka, papíry a provázek.

Související obsah

​Jako první uděláme kostru. Přiložíme na sebe dvě dřívka a svážeme je do pravého úhlu. Provázek natáhneme po celém obvodu konstrukce – tím se konstrukce zpevní, zároveň tak vytvoříme kostru pro potah.

Hotovou konstrukci položíme na papír a obstřihneme. K obrysu přidáme na všech stranách přesah dva centimetry. Pak už draka můžeme pomalovat podle svých představ. Nakonec jen nastříháme krepový papír na stejně dlouhé proužky a nalepíme.

luk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz