Domácí

Zemřel hudebník Michal Ambrož, frontman známých rockových kapel

Zemřel hudebník Michal Ambrož, frontman známých rockových kapel
Rocker Michal Ambrož | Zdroj: Tomáš Tkáčik / Profimedia

Ve věku 68 let v pondělí zemřel Michal Ambrož, frontman skupin Jasná Páka, Hudba Praha, Divoký srdce a Michal Ambrož & Hudba Praha. Smutnou zprávu potvrdilo Radio Beat, ve kterém hudebník moderoval.

Michal Ambrož se proslavil jako zpěvák, kytarista, skladatel i textař. Moderoval také hudební pořady na Radiu Beat, které smutnou zprávu v pondělí zveřejnilo.

"Po dvaceti letech v éteru nevíme, co říct. Ve věku 68 let zemřel Michal Ambrož. Náš kamarád, kolega moderátor, hudebník, kytarista, skladatel a hrozně fajn chlap. Bude tu moc chybět," oznámilo Radio Beat na sociální síti. "Odpočívej v pokoji Michale!" vzkázali pak jeho přátelé z uskupení Michal Ambrož & Hudba Praha.

Michal Ambrož, rodák z Havlíčkova Brodu, patřil k předním postavám české rockové scény. V roce 1981 stál u zrodu legendární pražské skupiny Jasná Páka, kterou na bicí doprovázel David Koller. Po komunistickém zákazu kvůli článku Nová vlna se starým obsahem v tehdejším časopisu Tribuna pokračovala kapela v nové sestavě jako Hudba Praha. Na scénu se vrátila opět v upraveném složení pod původním názvem až v roce 2008.

Související obsah

Na podzim 2006 oslavila kapela Jasná páka/Hudba Praha 25. výročí založení a vstoupila do Beatové síně slávy. Poslední nahrávkou se letos v dubnu stalo EP se čtyřmi písněmi pod názvem Starej bejt každej neumí. Kvůli problémům s revmatismem se ale Ambrož musel vzdát své záliby hraní na kytaru.

Před časem hudebníka postihly další zdravotní problémy, kvůli kterým musel omezit své hudební aktivity. "Zdravím vás přátelé, chci se vám omluvit za to, že vám nemůžeme zahrát na koncertech v těchto dnech. Jsem pozitivně testován na covid-19 a necítím se dobře. Všem fanouškům na Letním parketu ve Výravě, všem fanouškům na festivale Mikulove v Mikulově a také fanouškům na koncertě Malá Paříž v Teplicích se omlouváme a těšíme se, že se s vámi uvidíme příště. Děkujeme za pochopení a zachovejte nám přízeň," objevilo se v srpnu na sociální síti uskupení Michal Ambrož & Hudba Praha, která vznikla jako jedna ze dvou nástupních formací původní skupiny.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz