Zajímavosti

Halinu nejde nemilovat, ani přehlédnout. České celebrity slavily ve velkém

V posledních dnech se v Česku křtilo, pilo i zpívalo. Oblíbená spisovatelka Halina Pawlowská pokřtila svou 36. knihu. Světlo světa spatřila už také kuchařka vítězky minulé řady MasterChef Česko Besky a pozadu nezůstala se křty ani skupina Olympic. Štáb pořadu Život ve hvězdách při této příležitosti vyzpovídal české celebrity.

Pawlowská křtila novou knihu s názvem Užívej života. Večerem provázel moderátor Jakub Kohák, který nezklamal se svým typickým humorem. "Její plodnost je neskutečná. Halina, žena, kterou nelze nemilovat ani přehlédnout. Žena, které jsem byl milencem v seriálu a možná proto si mě zvolila jako moderátora," bavil společnost Kohák.

Podle Pawlowské je užívání života potřeba. "Já si myslím, že člověk by si měl toho života užívat, to říkal už můj otec, protože moje maminka vždycky říkala, že člověk by měl plnit ty povinnosti a tatínek naopak říkal, že největší povinností člověka je se bavit," nechala se slyšet spisovatelka a bavička.

Svou knihu křtila v období hallowenských oslav, tak nebylo divu, že někteří hosté přišli v kostýmech, někteří s nějakou ozdobou a jiní jako obvykle. "Já jsem vyslyšela přání mých kamarádek, které řekly, že se hlavně nechtějí trápit outfitem, takže já jsem řekla, že to bude v halloweenském duchu za strašidla a můžete jít tak, jak jste," směje se Halina.

Související obsah

​Slavit a užívat si života by měl každý, ostatně o tom je i celá kniha. "Já bych řekl, že na plné doušky. Žiju velmi rychlým, společenským životem. Každému doporučuju život užívat," nechal se slyšet saxofonista Felix Slováček. "Mě to prostě baví, vím, že Halina je taková ozdravná, odlehčená. Netrápí se a dívá se na svět s nadhledem," doplnila zpěvačka Petra Černocká.

Halina je ve své tvorbě mimo jiné známá pro svá motta a kréda ze života. Podle jakého ale žije teď? "Já bych to řekla asi takhle: krém tě vrásek nezbaví, když tě láska nebaví. Možná ta láska je moje krédo. Člověk, aby cítil lásku, musí ji sám sobě dopřát a být vděčný za to, že ho má někdo rád," uzavřela Pawlowská.

A křtilo se nedávno i v hotelu Imperial. Spatřila totiž světlo světa i první kuchařka loňské vítězky MasterChef Česko Veroniky Danišové, kterou diváci znají pod přezdívkou Besky. S vytouženou kuchařkou Vaříme Nebesky jí pomohl obávaný kat české gastronomie Zdeněk Pohlreich.

Související obsah

​"To, co on řekl, jsem si vždycky vzala k srdci, on si nebere servítky před ostatními. Myslím si, že on ví, co je dobré," nechala se slyšet Besky. "To si odpracovala celé sama. Celé si to odvařila, já jsem jenom opravdu zdálky korigoval, jaký by ty věci mohly být," dodal k tomu Pohlreich.

V gastrosvětě není chvilka klidu. Když se nekřtí kuchařky, spouští se pro změnu kurzy o vaření. Někteří se totiž domnívají, že kuchařky už jsou pomalu ale jistě z módy, tedy alespoň ty klasické. Takže pro ty, kteří nechtějí listovat z jedné stránky na druhou, jsou tady speciální on-line kurzy. Kde vás své triky může naučit třeba i oblíbený porotce Jan Punčochář a mnoho dalších.

Rekord ve křtění tento týden ovšem drží skupina Olympic. Ti stihli polít šampaňským sadu známek k 60. výročí kapely, sběratelskou bankovku a hlavně 5LPíčkový box s názvem Olympic 60. Olympic nad důchodem ještě nepřemýšlí. Naopak, mají velké plány. "Plánujeme sérii 60 koncertů, chceme to za rok ukončil O2 arenou," uzavřel frontman skupiny Petr Janda. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz