Zahraničí

V Dubaji hořel mrakodrap. Oheň zachvátil všechna patra luxusní budovy

Dubajský mrakodrap 8 Boulevard Walk se ocitl v plamenech. V pondělí nad ránem ve výškové budově vypukl požár, který zachvátil část budovy ve všech 35 patrech. Mrakodrap se nachází v těsné blízkosti nejvyšší budovy na světě Burdž Chalífa.

Nedaleko dubajské dominanty Budrž Chalífa zuřil v pondělí ráno požár. Oheň se tam rozšířil ve 35patrovém mrakodrapu firmy Emaar. Mrakodrap je součástí luxusního komplexu 8 Boulevard Walk patřícího společnosti Emaar, kteou podporují emiráty, píše portál ABC News.

V plamenech se ocitla celá jedna strana výškové budovy. Oheň se rozšířil do všech pater, držel se však pouze při okraji a nepronikl hlouběji. Požár měl vypuknout okolo druhé hodiny ráno a ve tři čtvrtě na čtyři ráno jej dostali hasiči pod kontrolu, uvedl portál National News.

Související obsah

Dubajská policie ani hasiči požár v první chvíli nepotvrdili. Stejně tak o neštěstí zatím mlčí i společnost Emaar, která poškozený komplex vlastní. Podle prvotních informací se při požáru neměl nikdo zranit.

Požární bezpečnost v Dubaji je silně diskutovaným tématem. V posledních letech totiž ve Spojených arabských emirátech stoupá počet požárů v mrakodrapech. Jejich příčinou má být používání a nedostatečné zajištění hořlavých materiálů při konstrukci.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz