Zahraničí

Holčičku (8) měla téměř celý život věznit matka! Nikdy neviděla les ani jiné děti

Holčičku (8) měla téměř celý život věznit matka! Nikdy neviděla les ani jiné děti
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Policisté z německého města Attendorn v září osvobodili osmiletou dívku, kterou měla téměř celý její život držet pod zámkem vlastní matka. Holčička přes sedm let bydlela v domě prarodičů zcela odtržená od okolního světa. Přiznala, že nikdy nebyla ani na louce, kvůli čemuž má mít nyní problémy třeba s venkovní chůzí. K případu se o víkendu vyjádřilo státní zastupitelství.

Nezná školku ani školu. Nikdy si nesměla hrát s ostatními dětmi a netuší, jaké je procházet se venku. Téměř sedm dlouhých let měla žít osmiletá dívenka v domě prarodičů ve městě Attendorn, aniž by směla odejít, informovala v pondělí agentura Enex.

Podle vyšetřovatelů žena úřadům i otci dítěte (odloučeného od rodiny) tvrdila, že se s dcerou přestěhovala k příbuzným do Itálie. Místo toho však pravděpodobně nadále bydlela s rodiči v domě v německém Attendornu. Není jasné, proč to udělala. Dívenku se jí ale podařilo od okolního světa na dlouhé roky odříznout.

První náznak, že je něco v nepořádku, přišel už v průběhu roku 2015. Na Úřad péče o mládež se obrátil otec dítěte a tvrdil, že svou bývalou partnerku několikrát zahlédl ve městě. V instituci však zřejmě nedošli k závěrům, že by něco bylo v nepořádku.

Související obsah

​Na uvedenou italskou adresu posílali poštu, která údajně vždy dorazila, jak informoval portál SauerlandKurier. Biologický otec však také tvrdil, že své dceři do Itálie posílal dárky a dopisy, které se všechny vrátily neotevřené. Dle svých slov si dokonce pohrával s myšlenkou, že by sám za dcerou do Itálie odjel, předpokládal však, že by ho do domu stejně nevpustili, a od svého záměru tak nakonec upustil.

Na úřad později dorazila i další anonymní oznámení. Prarodiče dívenky však vždy reagovali slovy, že dcera se i s vnučkou přestěhovala do Itálie, a musí jít tedy o omyl. Kontroloři při několika návštěvách žádali, aby je příbuzní vpustili do domu a dokázali, že se dvojice v domě neskrývá. Jenže prarodiče veškeré jejich pokusy odrazili a úředníci neměli oprávnění vniknout do domu bez souhlasu. Ani policistům neumožnili vejít do domu bez povolení k prohlídce.

Související obsah

​Situace se změnila, když se na úřady obrátili příbuzní z matčiny strany, kteří se osobně vydali do Itálie. Upozornili, že dvojice na uvedené adrese nebydlela a nebydlí, jak se mohli přesvědčit na vlastní oči.

Díky tomuto zásadnímu oznámení už policistům nic nebránilo v tom, aby v domě prarodičů provedli prohlídku. A matku s dívenkou tam skutečně našli.

Kauzou se nyní zabývá státní zastupitelství v Siegenu, oznámil o víkendu mluvčí úřadu Patrick Baron von Grotthuss s tím, že vyšetřování případu je v počátku.

Dívenka po vysvobození z domu absolvovala vyšetření v dětské nemocnici. Lékaři neobjevili žádné důkazy o případném zneužívání nebo podvýživě. Holčička umí podle Grotthusse artikulovat i chodit, ačkoli "sotva dokáže sama vylézt po schodech nebo překonat hrboly na zemi". Lékařům se svěřila, že nikdy neviděla les, nebyla na louce ani nejezdila v autě. Bydlet měla hlavně v pokoji se zamčenými dveřmi, informoval portál tagesschau.de.

Matka se k případu odmítla podle médií vyjádřit. Dívka skončila prozatím u pěstounů, otec už ale uvedl, že by si ji rád vzal k sobě a zajistil jí normální život. Sám si už našel novou přítelkyni a mají spolu dítě. Holčička by se tak dočkala i sourozence.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz