Zahraničí

Měl to být obyčejný vzkaz tatínkovi do vězení. Dozorci se ale nenechali obelstít

Měl to být obyčejný vzkaz tatínkovi do vězení. Dozorci se ale nenechali obelstít
Dětská kresba namočená v drogách | Zdroj: Německé ministerstvo spravedlnosti

Dozorci věznice v německém Bruchsalu objevili u jednoho z vězňů drogy v hodnotě několika set eur. Psychoaktivní látky byly rozpuštěné v dětské kresbě, která měla být dárkem pro otce ve výkonu trestu.

O tom, že způsoby pašování drog mezi vězně jsou čím dál důmyslnější, se přesvědčili dozorci věznice v německém Bruchsalu. U jednoho ze svých svěřenců totiž našli dětský obrázek, který mu měl údajně namalovat jeho potomek. V kresbě však byly rozpuštěné syntetické kanabinoidy a opiáty v celkové hodnotě zhruba 500 eur. Informoval o tom deník Bild.

Rozpouštění psychoaktivních látek a jejich pašování v podobě předmětů, které na první pohled nevzbuzují podezření, je v kriminálním prostředí známá metoda. Drogy se namáčí do oděvů nebo se rozpouští v nápojích. Dětský obrázek napuštěný drogou je však podle dozorců kuriozitou.

Související obsah

​Drogy v kresbě objevil přístroj Ionscan 600, který slouží k detekci syntetických drog bez zápachu a do věznic ho nařídila instalovat ministryně spravedlnosti a migrace spolkové země Bádensko-Württembersko Marion Gentgesová. "Syntetické kanabinoidy a opiáty jsou velmi nebezpečné. Vedou k psychickým problémům a agresi mezi vězni," zdůraznila podle portálu Polsat News ministryně.

Nalezený obrázek lze rozdělit na 250 porcí s tím, že každá má hodnotu přibližně dvě eura. Pokud by dozorci přítomnost drogy v obrázku neodhalili, mohl si tedy muž prodejem jednotlivých dávek svým spoluvězňům přijít na 500 eur.

Superhrdinové dopadli drogový gang, zátah se konal na Halloween:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz