Zahraničí

Fanoušci Harryho Pottera smutní. Zemřel Leslie Phillips, který řídil osud kouzelníků

Fanoušci Harryho Pottera smutní. Zemřel Leslie Phillips, který řídil osud kouzelníků
Leslie Phillips | Zdroj: Profimedia

Ve věku 98 let zemřel v pondělí po dlouhé nemoci britský herec a dabér Leslie Phillips. Proslavil se zejména hláškami v sérii britských komedií Carry On, propůjčil ale také hlas legendárnímu Moudrému klobouku z kouzelnické ságy Harryho Pottera.

Každý fanoušek Harryho Pottera si zcela jistě vybaví legendární Moudrý klobouk, který nejenže uměl mluvit, ale hlavně také rozřazoval nově přijaté studenty do jednotlivých kolejí bradavické školy čar a kouzel. Málokdo už ale ví, že to byl hlas známého anglického herce Leslieho Phillipse, který Harryho, Rona a Hermionu poslal do Nebelvíru.

O smrti Leslieho Phillipse informoval v úterý portál The Sun. Hvězdný agent Jonathan Lloyd uvedl, že herec zemřel "klidně a ve spánku".

​Vdova Zara (63) své lásce vzdala hold. "Ztratila jsem skvělého manžela a veřejnost ztratila opravdu skvělého showmana. Byl to prostě národní poklad. Lidé ho milovali. Všude, kam přišel, se kolem něj shromažďovali lidé," zavzpomínala a připomněla i jednu vtipnou historku. "Když jsme se vzali, drze mě představil tisku jako členku královské rodiny. A trval na tom, že jsem nová Zara Phillipsová (vnučka zesnulé britské královny Alžběty II.) a že jsem příbuzná s královnou," dodala.

Související obsah

Leslie Phillips se kromě Harryho Pottera rovněž proslavil účinkováním v britské komediální sérii Carry On, která na televizních obrazovkách běžela mezi lety 1958 až 1978. Později přiznal, že jeho slavné hlášky "ding dong" nebo "well hello" směrem k ženám ho provázely po zbytek kariéry, připomněl britský Mirror.

Během své kariéry si zahrál dohromady ve více než 200 filmech či seriálech. Dlouhých 17 let hrál Leslie Phillips po boku Ronnieho Barkera a Jona Pertweeho v pořadu BBC The Navy Lark. Uznání získal ale také jako shakespearovský herec.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz