Zahraničí

Podivné kroky policie kolem zmizelé Maddie. Rodiče jsou zoufalí

Podivné kroky policie kolem zmizelé Maddie. Rodiče jsou zoufalí
Rodiče zmizelé Madeleine McCannové | Zdroj: Profimedia

Vyšetřovatelé únosu Madeleine McCannové nepostupují tak, jak by si její rodiče Kate a Gerry představovali. Úplně se totiž odmlčeli a o dalším postupu jim nepředávají žádné informace. Do médií přitom unikají střípky jejich práce, které by měly zůstat za zavřenými dveřmi.

Bezmála dva roky je hlavním podezřelým z únosu Maddie McCannové usvědčený pedofil Christian Brückner z Německa. Kriminalisté už několikrát tvrdili, že se ho zanedlouho chystají obvinit. Momentálně je ve hře konec letošního roku.

Jak upozornil list The Irish Sun, rodičům zmizelé dívky tento přístup začíná vadit. Dřív s nimi policie komunikovala, teď se ale vyšetřovatelé podle strýce dívčiny maminky Briana Kennedyho úplně odmlčeli.

"Rodina se už o Brücknerovi nic nedozvídá a oficiální cestou nic nevíme ani o plánech ho obvinit z únosu Madeleine," prohlásil Kennedy. "Vypadá to, že ho prošetřují za celou řadu jiných zločinů, ale svůj podíl na případu Madeleine od začátku popírá, takže čekáme, co se stane," doplnil.

Související obsah

V říjnu si německý recidivista vyslechl obvinění z pěti sexuálních deliktů, kterých se měl dopustit v letech 2000 až 2017, připomněl portál BBC. Za mřížemi je poněkolikáté od loňského podzimu za znásilnění americké turistky.

Po McCannové se slehla zem v květnu 2007, někdo ji odvlekl z apartmánu v letovisku Praia da Luz v Portugalsku. Tehdy jí byly tři roky. Německý prokurátor Hans Christian Wolters už loni na jaře řekl, že policie získala důkazy, že právě Brückner ji unesl, a potom dokonce zavraždil. 

K soudu ho ale v souvislosti s případem, který má i po 15 letech celosvětovou pozornost, dostat nedokázali.

Další podrobnosti o podezřelém z únosu Maddie (10/2021):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz