Zahraničí

Zemřel jeden z nejvýznamnějších ruských okupantů. O život přišel při autonehodě

Zástupce šéfa ruské okupační správy v Chersonské oblasti Kirill Stremousov zemřel při dopravní nehodě. Potvrdily to tamní úřady. Bylo mu 45 let.

"Je to pravda," uvedla tisková služba Ruskem dosazeného gubernátora Vladimira Salda pro agentury TASS a RIA Novosti. Saldův zástupce zemřel při autonehodě. 

Smrt jedné z nejvýraznějších tváří ruských okupantů v Chersonu novináři Semjonu Pegovovi potvrdil i Stremousovův řidič. "Zástupce šéfa Chersonské oblasti Kirill Stremousov zemřel při dopravní nehodě poblíž Heničesku," citoval jej na sociální síti telegram.

"Zástupce gubernátora Chersonské oblasti Kirill Stremousov se účastnil autonehody, informace o jeho stavu zjišťujeme. Na místo vyjela záchranka. Informace o jeho úmrtí nejsou oficiální. Jakmile lékaři posoudí jeho stav, poskytneme další informace," upozornil ve středu odpoledne ministr zdravotnictví Vadim Ilmiev.

Související obsah

Následně ale smrt potvrdil i šéf okupační správy Saldo. "Je pro mě velmi těžké to říct, ale Kirill Stremousov dnes zemřel. Byl na území Chersonské oblasti v autě, které mělo nehodu. Je otcem mnoha dětí, má jich pět a šesté se má narodit. O všechny se samozřejmě postaráme, ale Kirilla bohužel vrátit nelze," napsal na telegramu.

Proruský politik Stremousov se narodil v roce 1976 v Doněcké oblasti. Dlouhodobě se angažoval v politice a v roce 2020 neúspěšně kandidoval na starostu Chersonu. Po ruské invazi se stal zástupcem šéfa Chersonské oblasti. Ukrajinci ho obvinili z vlastizrady a začali ho trestně stíhat.

V říjnu Stremousov vyjádřil nespokojenost s úspěchy ruské armády na Ukrajině. Mohl za ně podle něj ruský ministr obrany Sergej Šojgu. 

Ukrajincům se na jihu daří:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz