Zajímavosti

Češi prozradili, o čem nechtějí mluvit. Průzkum zjišťoval největší tabu

Češi prozradili, o čem nechtějí mluvit. Průzkum zjišťoval největší tabu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Agentura NMS Market Research ve svém průzkumu zjišťovala, o čem by se podle Čechů nemělo mluvit na veřejnosti. Největším tabu je podle dotázaných menstruace a menstruační chudoba. Hodně lidí nechce mluvit ani o homosexuálních partnerstvích.

Menstruace je tabu pro 40 procent Čechů. O homosexualitě by se na veřejnosti nemělo mluvit podle 36 procent lidí. "Výsledky se významně liší podle pohlaví. O homosexuálních partnerstvích by se nemělo mluvit podle 44 procent mužů, ale jen 27 procent žen," okomentoval výsledky analytik agentury NMS Market Research Michael Bouška na webu.

Odpovědi se podle agentury liší podle regionů. V Praze je homosexuální partnerství tabu pro 31 procent lidí, na Moravě o deset procentních bodů více.

I ohledně menstruace jsou velké rozdíly mezi pohlavími. O tématu by se nemělo mluvit podle půlky mužů. Tabu je naopak jen pro 31 procent žen. Zároveň má vliv i věk, mladší lidé by o tématu mluvili na veřejnosti více.

Související obsah

Mluvit by se podle Čechů ale mělo například o domácím násilí. To je tabu jen pro šest procent dotázaných. O psychických onemocněních, jako je deprese či schizofrenie, nebo o sexu a sexuální výchově nechce mluvit 13 procent lidí. Neplodnost a rovnost pohlaví je přijatelným tématem pro 77 procent Čechů.

Průzkumu agentury se zúčastnilo 1 020 respondentů ve věku 18 až 64 let a proběhl v září. Podobný výzkum dělala i na Slovensku. Tam si myslí, že by se o homosexuálních partnerstvích nemělo mluvit, 38 procent lidí. V otázce menstruace jsou ale Slováci otevřenější. Jako tabu ji vnímá 21 procent dotázaných. 

Výsledky průzkumu:

Průzkum | Zdroj: NMS Market Research

Průzkum zjišťoval, jak jsou Češi spokojeni se životem:

kdu, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz