Zahraničí

Alec Baldwin žaluje kolegy. Kvůli smrti kameramanky nemůže sehnat práci

Herec Alec Baldwin zažaloval čtyři své kolegy z připravovaného westernu Rust. Viní je z toho, že kvůli jejich špatné práci zemřela kameramanka Halyna Hutchinsová.

Zbrojířka, její asistent, rekvizitářka a asistent režie filmu Rust čelí žalobě, kterou na ně podal  Aleca Baldwina, informuje CNN. Právě tito lidé podle herce můžou za smrt kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou loni na podzim zasáhla střela z pistole, jíž Baldwin držel během nácviku jedné ze scén. Zbraň byla totiž, ke zděšení celého štábu, nabitá ostrými náboji. Kameramanku herec touto zbraní zastřelil loni během natáčení v Novém Mexiku.

"Baldwin byl více než kdo jiný neprávem považován za pachatele této tragédie. Touto žalobou se snaží očistit své jméno a pohnat obžalované k odpovědnosti za jejich pochybení," píše se v Baldwinově žalobě.

Alec Baldwin se zároveň snaží bránit žalobě za emociální újmu skriptky Mamie Mitchellové, podle níž za smrt kameramanky a zranění režiséra Joela Souzy naopak může hercova neopatrná manipulace se zbraní i špatná práce jeho kolegů.

Související obsah

Podle rádia NPR herec v textu předanému vrchnímu soudu v Los Angeles také tvrdí, že "přišel o pracovní příležitosti" a že "utrpěl fyzickou i psychickou škodu, kterou mu způsobil smutek z celé události".

Zbrojířka Hannah Gutierrez Reedová se měla podle Baldwina provinit tím, že nepřipravila zbraň tak, aby byla bezpečná. Její asistent Seth Kenney měl Reedové pro natáčení dodat ostrou munici a asistent režie David Halls s rekvizitářkou Sarah Zachryovou se pak měli provinit tím, že zbraň před tím, než se ocitla v Baldwinových rukou, nezkontrolovali.

Jejich právní zástupci naopak tvrdí, že hlavním viníkem smrti Hutchinsové je Baldwin. "Byl to on, kdo zastřelil Halynu, a je to jeho chyba, nikoho jiného," nechal se například slyšet právník Reedové. Kromě vzájemných žalob je celá událost také předmětem vyšetřování policie.

Takhle zastřelil Baldwin kameramanku. Policie zveřejnila záznam:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz