Zajímavosti

Do Síně slávy Českého slavíka usedl Jiří Suchý. Cenu mu předala Jitka Molavcová

Televize Nova jako pořadatel Českého slavíka, nejprestižnější ankety popularity tuzemských hudebních interpretů, připravila pro letošní ročník zbrusu novou kategorii, a to Síň slávy. Jako první do ní v sobotu večer vstoupil legendární Jiří Suchý.

Síň slávy je nová kategorie v anketě Český slavík. Pořadatelé ji zavedli pro umělce, kteří se zasloužili o vznik, rozvoj nebo podporu české populární hudby. V sobotu večer do ní jako první usedl zpěvák, hudebník, textař, herec a v neposlední řadě zakladatel divadla Semafor Jiří Suchý. Do Síně slávy ho uvedla jeho dlouholetá kolegyně, herečka a zpěvačka Jitka Molavcová.

"Mohu Vás políbit? Jiří, po letech jsme zase tady, ten potlesk je pro Vás," připomněla moderátorka Tereza Pergnerová rok 1997, kdy moderovala předávání Slavíků právě s Jiřím Suchým. Když jednadevadesátiletý umělec v sobotu přicházel na pódium, lidé mu tleskali ve stoje. Hlediště pak zůstalo stát během celého předávání ocenění.

Související obsah

​"Jestli se cítím jako legenda? Dopracoval jsem se k tomu, že se říká už je tady zase ten starej legenda," zaglosoval nestor českého divadla a hudby. Do Síně slávy ho následně uvedla jeho dlouholetá kolegyně a kamarádka Jitka Molavcová: "Jiří Suchý potlačuje přírodní zákony, když úměrně s číslovkou věku roste i jeho aktivita. Mnozí kolegové, i ti, kteří jsou o desítky let mladší, jeho pracovnímu tempu nestačí."

Podle Molavcové je Suchý génius, se kterým se člověk opravdu nepotká každý den. "Na jevišti stojím vedle něj už 52 let, a je to znát," pochvalovala si dlouhodobou spolupráci s prvním laureátem Síně slávy. "Milý Jiříku, předávám Ti cenu, kterou si zasloužíš. Ať se Ti v té Síni slávy líbí, a přijď se na nás zase někdy podívat," uzavřela svou řeč zpěvačka a herečka.

Související obsah

​Jiří Suchý svůj vstup do Síně slávy okomentoval s humorem sobě vlastním: "Já si myslím, že byste se měli všichni posadit, protože žádné hymny zpívat nebudu. Já jsem to nečekal, kdybych to věděl, tak si připravím něco vtipného, abyste se zároveň zasmáli, kdežto teď mohu pouze říct, že děkuji. Vlastně ale ani nevím, proč dostávám nějaké dary za něco, čím jsem se živil. Vždyť každý se musí něčím živit. Zase na druhou stranu, když to rozhodla televize, tak to asi bude pravda."

Do Síně slávy se umělec dostal naprosto oprávněně. Stojí například za písničkami Tereza, Tak abyste věděla, Včera neděle byla, Pramínek vlasů, Dotýkat se hvězd nebo Co jsem měl dnes k obědu. Hudebně nejplodnější období měl v době spolupráce s Jiřím Šlitrem, se kterým v roce 1959 založil divadlo Semafor.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz