Domácí

Lidé řeší záhadu letadla kroužícího nad Českem. O běžnou cestovní linku nešlo

Lidé řeší záhadu letadla kroužícího nad Českem. O běžnou cestovní linku nešlo
Ilustrační snímek | Zdroj: Getty Images

Na redakci TN.cz se během víkendu obrátilo hned několik lidí, kteří upozorňovali na podivný zhruba tříhodinový let, který zaznamenaly radary nad Českem. Boeing 737 se pohyboval na trase mezi Prahou a Brnem. Nad Vysočinou udělal několik kruhů. Fanoušci letectví upozorňují, že o běžnou cestovní linku nešlo.

"Chci upozornit, že nad Vysočinou mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou směrem na Svatý kříž a Suchou, Okrouhličku, Lípu a Studénku létá dokola obrovské letadlo. Už tu je od 16:00. Nevím, o co se jedná a nebo co se děje," přišlo redakci TN.cz v sobotu okolo půl šesté první upozornění.

Netrvalo dlouho a začali se ozývat i další lidé. Fanoušci letectví zjistili, že Boeing 737 s označením VQ-BNR, který běžně přepravuje stovky cestujících, neletěl na žádné pravidelné lince.

Související obsah

​Podle radarových záznamů letadlo ve čtvrt na čtyři odpoledne vyrazilo z pražské Ruzyně a po téměř třech hodinách dosedlo na letišti v brněnských Tuřanech. Nad Vysočinou opsalo několik velkých kruhů, což zaujalo hned několik lidí, kteří začali po příčině tohoto zvláštního letu pátrat na sociálních sítích.

"VQ-BNR je momentálně nejsledovanější let na RadarBoxu," upozornili večer provozovatelé portálu, který mapuje situaci na obloze.

Mezi sobotními odlety z ruzyňského letiště toto letadlo nenajdete, což má jednoduché vysvětlení. "Podle dostupných informací se jednalo o technický let po opravě letadla bez cestujících. Odlet byl v čase 15:14 a přistání bylo skutečně v Brně z důvodu nepříznivých klimatických podmínek," sdělila TN.cz mluvčí pražského letiště Klára Divíšková.

Podle Řízení letového provozu ČR šlo pravděpodobně o výcvik pilota nebo testování před přeletem pod záštitou americké společnosti Paramount Global Ferry Services. "Žádnou mimořádnou událost hlášenou nemáme," ubezpečil TN.cz mluvčí dohledové organizace Richard Klíma.

"Nedošlo k žádnému ohrožení bezpečnosti. Původně měli ohlášenou trasu Praha-Praha. Zacvičili si nad Vysočinou, ale v Praze začala v tu dobu být mlha, takže letadlo přistálo v Brně a z Brna se dnes zase vrátilo," dodal.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz