Zajímavosti

Odvážné róby i modely s poselstvím. Kdo na červeném koberci oslnil nejvíc? ANKETA

V sobotu proběhlo slavnostní předávání cen Český slavík. Na červeném koberci a v hledišti se při hudební události roku objevily nápadité modely. Odvážné róby i průhledné blůzy vynesli zpěvačky i zpěváci.

Průhledné košile, latex ale i hluboké výstřihy a vysoké rozparky. Jeden z nejoriginálnějších modelů večera zvolil zpěvák Jan Bendig. Měl i dlouhý plášť s vlečkou, na které se daly rozeznat obličeje známých českých a slovenských muzikantů.

Nechyběla Lucie Bílá, Karel Gott ani Miro Žbirka. Reportérce zpěvák ukazoval také podobizny Marty Kubišové, Ladislava Štaidla, Chinasek nebo Kabátů. "Je to taková pocta všem, co to tady vyhráli," vysvětlil.

"Určitě je to příležitost tuto akci pojmout kreativněji, protože je to ocenění o umění. Určitě bylo mnoho zajímavých kostýmů," zhodnotila módní návrhářka Blanka Matragi.

Nepřehlédnutelná byla i stříbrná slavice Ewa Farna. "Já dělám anketu – socha Svobody, Panna Marie, svatozář, korunka a ledová královna," popsala. "Věděla jsem, že budu tančit a zpívat, a že to v šatech nezvládnu. Zároveň jsem chtěla něco slavnostního a já mám ráda, když je to něco originálního. Takové ztřeštěné, to jsem prostě já, to ke mně patří. Kdybych přišla v klasických černých šatech, to už se ode mě nečeká. A já jsem ráda, když je to 'prdlé'. Inspiruju se v zahraničí," prozradila tajemství své róby.

Související obsah

​Olympijská vítězka Ester Ledecká na červený koberec oblékla šaty v barvě bordó – výběr jí trval prý jen chvilku. "Byla to otázka asi dvaceti minut. Zkusila jsem si dvoje nebo troje šaty. Nejsem moc na nakupování, mě to jako dost nebaví. Díky bohu to dopadlo tak, že hned druhé byly tyhle," komentovala svou volbu.

Bojovník Karlos Vémola se prý musel sladit se ženou Lelou. Ta měla první volbu. "Já jsem si tyto šaty navrhla a s mužem jsme se potom sladili. Takže jak hovořil můj muž, nejprve já a potom se doladí on ke mně, tak by to mělo být," řekla.

Zpěvačka Monika Bagárová nechala výběr šatů na poslední chvíli. Šik byli i moderátoři Televizních novin. "Jsou to šaty z kolekce Asie, jsou ručně vyšívané," pochvalovala si Lucie Borhyová. "Já mám rád smokingy, ale nemám úplně rád ty klasické černé smokingy, v tom si připadám jak tučňák," přiznal Rey Koranteng.

Speciálně ušité šaty oblékla Monika Absolonová, která písničkou vzpomněla na nedávno zesnulou Hanu Zagorovou. "Vybíraly jsme šaty, které by vyzařovaly to, co Hana měla ráda a jaká byla. Elegantní, noblesní, velmi pokorná, velmi empatická a Monika opravdu dojala celý sál. Jsem velice ráda, že jsem těmi šaty mohla sama přispět," uvedla Matragi.

Poprvé v historii: Český slavík otevřel síň slávy:

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz