Domácí

Tragédie v Havířově. Ženu spící v kontejneru rozmačkal popelářský vůz

Tragédie v Havířově. Ženu spící v kontejneru rozmačkal popelářský vůz
Ilustrační fotografie | Zdroj: František Vlček / MAFRA / Profimedia

Tragédií skončil svoz papírů z kontejnerů v Havířově. V jednom z nich totiž přespávala žena. Po vyklopení kontejneru do útrob auta ji rozmačkal lis.

Smutné pondělní ráno zažili popeláři z Havířova. Při svozu papíru v ulici ČSA nasypali do popelářského vozu kromě odpadu také ženu, která v kontejneru na papír přespávala. Informaci přinesla moravskoslezská regionální televize Polar.

Na to, že v kontejneru není pouze tříděný odpad, přišli popeláři až ve chvíli, kdy se při vysypávání kontejneru ozval z auta křik. V tu chvíli stroj zastavili a začali zjišťovat, co se stalo. "Jako vždycky jsem to otevřel, nikoho jsem tam neviděl, tak jsme to začali vysypávat. Asi byla dole pod papíry," řekl regionální televizi jeden z popelářů.

Související obsah

Když posádka vozu zjistila, že je v mechanismu lisu uvnitř vozu zaklíněný člověk, okamžitě zavolala záchranku, hasiče a policii. Ženě trčela jenom hlava a úpěla bolestí. Ještě před příjezdem záchranky ale přestala reagovat.

"Tělo bylo zaklíněno v mechanismu uvnitř vozu. Zranění osoby byla neslučitelná se životem, a lékařka tak po příjezdu už jen konstatovala smrt," sdělil redakci TN.cz mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

"Jedná se o mladou ženu, u které byla konstatována smrt. Policisté pokračují v identifikačních úkonech a zabývají se okolnostmi celé události," dodala pak mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

"Popeláři se mají podívat, jestli tam náhodou není nějaký nevhodný odpad nebo jestli v popelnici něco nehoří. Popelnice se pak zavřené nasazují na vidle, aby odpad nepadal kolem, a víko popelnice pak otvírá až to samotné zařízení," řekl TN.cz k tomu, jak probíhá kontrola popelnic, Miroslav Sternadel z Technických služeb Havířov.

Nehoda v Havířově. Na slavnostech se zřítil kolotoč, zranilo se 14 lidí:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz