Krimi

Cestující proskočil během jízdy oknem autobusu

Neobvyklý incident se stal v Pardubicích. Muž za jízdy proskočil sklem. Když pak na silnici vstal, rozbil vozidlu i dalších pět oken. Autobus tak čeká oprava. Útočník navíc trpí vážnou infekční chorobou.

To, co se stalo v pondělí večer v dopravním podniku, v Pardubicích nepamatují. Autobus ještě jel a přijížděl na Masarykově náměstí na zastávku. 43letý muž byl uvnitř autobusu. Do skla si udělal hlavou díru a bez váhání otvorem proskočil na silnici.

Muž chvíli na silnici ležel, je štěstí, že ho nepřejelo auto, ale tím příběh ještě nekončil. Vstal a na levé části autobusu udělal díru do všech oken. Ta buď popraskala, nebo se vysypala úplně. To už byli strážníci na cestě, ale muž nikde. Nastoupil totiž do dalšího autobusu a chtěl odjet, ale nepovedlo se mu to. Všude bylo velké množství krve. Vzápětí se ukázalo, že muž trpí vážným infekčním onemocněním. O co jde, městská policie nespecifikovala.

Motiv muže zůstává neznámý, každopádně vozidlo je nepojízdné. Čeká v depu na výměnu skel a kompletní úklid interiéru. Škoda je osmdesát tisíc korun. Jelikož kvůli nehodám už v depu stojí za poslední týdny několik dalších autobusů, dopravnímu podniku docházejí rezervy.

Související obsah

​V Pardubicích nejrůznějších incidentů v přepravě rychle přibývá. Ať už jde o konflikty mezi cestujícími, nebo útoky přímo na řidiče nebo revizory. Takhle vyhrocený případ agrese ale ve městě rozhodně léta nebyl.

TN.cz, vrl

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz