Zahraničí

Sídlo, kde zemřela Trumpová, je na prodej. Jeden pokoj v něm chybí

Sídlo, kde zemřela Trumpová, je na prodej. Jeden pokoj v něm chybí
Ivana Trumpová | Zdroj: Profimedia

Na realitním trhu se objevil opravdu jedinečný kousek. Luxusní sídlo, ve kterém žila a také zemřela česká rodačka Ivana Trumpová. Fotky, které zveřejnila realitní kancelář, odhalují, v jakém přepychu česká podnikatelka žila. Apartmánu za stovky milionů korun ovšem chybí jedna hodně důležitá místnost.

Ivana Trumpová pocházela ze Zlína, ale většinu života prožila ve Spojených státech amerických. Po rozvodu s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem v roce 1992 si koupila honosné sídlo v New Yorku. V luxusním apartmánu žila až do své smrti letos v červenci, kdy se jí právě v tomto bytě stal osudný pád ze schodů.

Žádné z Ivaniných tří dětí v sídle, kde zemřela jejich 73letá matka, žít nechce, a apartmán je tak nyní na prodej. Dědici Trumpové za něj chtějí 26,5 milionu dolarů (v přepočtu asi 584 milionů korun), píše americký deník The Wall Street Journal. Byt je zařízený velmi luxusně a podle nejmladšího syna Erica se v něm odráží duch česko-americké podnikatelky. 

Chybí důležitý pokoj

Nový majitel v bytě na adrese mezi Fifth a Madison Avenue najde 17 pokojů rozložených na pěti patrech. Do horních pater vede staromódní výtah v podobě ptačí klece a točité mramorové schodiště s červeným kobercem a nástěnnými malbami. Právě pod tímto schodištěm Ivanu našli v červenci mrtvou.

​V apartmánu se sice nachází pět ložnic a pět koupelen, ale chybí v něm plně vybavená a velká kuchyně. K dispozici jsou v celém sídle jen dvě malé kuchyňky. Ivana Trumpová totiž sama přiznávala, že příliš nevařila.

Trumpová koupila historický řadový dům o rozloze 8 725 čtverečních stop, tedy asi 810 metrů čtverečních, v roce 1992 za 2,5 milionu dolarů – dnes asi 5,4 milionu dolarů. Výtěžek z prodeje půjde dětem, které sdílela s bývalým prezidentem: Ericovi, Donaldovi mladšímu a Ivance. "Moje máma ten dům absolutně milovala," řekl Eric.

Ivana Trumpová byla velmi schopná žena. Podívejte se, jaký měla život:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz