Krimi

Herečka ze Slunce, seno před soudem! Hoštice podle soudu připravila o miliony

Herečka ze Slunce, seno před soudem! Hoštice podle soudu připravila o miliony
Vjezd do obce Hoštice | Zdroj: Profimedia

Dětská herečka Markéta Nemravová si jako malá holka zahrála v oblíbené filmové sérii Zdeňka Trošky Slunce, seno. Jihočeským Hošticím, které trilogie proslavila, ale teď pořádně zavařila. Podle soudu obci z účtu ukradla pořádný balík peněz.

Ve středu proběhl soud s Markétou Nemravovou. Ta si v dětství zahrála v trilogii Slunce, seno. Podílela se tak na proslavení obce Hoštice, ve které později pracovala jako účetní.

Jihočeské vesničce ale pořádně zavařila. Z účtu jí měla vytunelovat 2,5 milionu korun. Kromě toho o 1,3 milionu pak měla připravit ještě Hrádek u Sušice, jemuž se také starala o finance.

Související obsah

​S kauzou jako první přišel Plzeňský deník, podle kterého se Nemravová ve středu postavila před soud. To redakci TN.cz potvrdil i starosta Hoštic Miroslav Tománek. "Dnes proběhlo hlavní líčení," uvedl Tománek na dotaz redakce TN.cz. Kauza se podle jeho slov táhne už od roku 2020.

"Tenkrát jsme na to přišli jednoduše," vzpomíná. "Z účtu prostě zmizely peníze," dodává starosta. Redakce TN.cz kontaktovala i režiséra české filmové klasiky Zdeňka Trošku. Ke kauze se ale odmítl vyjádřit.

Související obsah

​Okresní soud v Klatovech potrestal Markétu Nemravovou podmínkou. Bývalé hoštické účetní údajně hrozilo až osm let vězení. Před tím ji ale zachránilo to, že od začátku spolupracovala a vinu přiznala. Soud jí nakonec uložil 30měsíční trest, odložený na zkušební dobu tří let. Rozsudek je nepravomocný.

Podle obžaloby použila nekale získané peníze na hazardní on-line hry. Státu tak v rámci trestu propadne bezmála čtvrt milionu korun, které má Nemravová na svém hráčském účtu.

Zajímavosti ze zákulisí Slunce, seno, erotika: Jak se natáčel striptýz u řeky?

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz