Domácí

Nečekaný zvrat v soutěži krásy. Jedna z dívek se vzdala své korunky, řekla proč

Finálový večer soutěže Miss České republiky byl plný překvapení. Místo toho, aby ve světle reflektorů stála Andrea Kaplanová, která soutěž vyhrála, upoutala na sebe pozornost dívka na druhém místě Julie Hojdyszová. Vůbec poprvé v soutěži Miss ČR se totiž rozhodla své korunky vzdát. Kráska prozradila, co ji k tomu vedlo.

Slavnostní korunovace se neobešla bez šokujícího momentu. Když u vyhlašování druhého místa zaznělo jméno Julie Hojdyszové, dívka reagovala jinak, než by mnozí čekali. Místo radosti a děkování se svého titulu rozhodla vzdát a korunku za druhé místo přenechala Pavlíně Jagrové, která se původně umístila na třetím místě.

"Celý život jsem snila o tom, že se přihlásím do Miss a že díky tomu získám silnější hlas a budu mluvit o tématech jako anorexie a šikana. Doufala jsem, že díky tomu budu lidi vést a inspirovat, aby bojovali sami za sebe, což se mi díky soutěži splnilo. Publikum, co by mi naslouchalo, jsem našla, a proto jsem měla pocit, že je čas udělat krok dál a těmto lidem se věnovat," vysvětlila Julie Hojdyszová pro redakci TN.cz.

Související obsah

"Momentálně bych se ráda věnovala charitativnímu projektu UNICEF, který pomáhá dětem v rozvojových zemích s očkováním. Také se samozřejmě chci věnovat studiu, to pro mě vždy bylo prioritou číslo jedna. Chci se věnovat i modelingu, ale soutěž krásy byla asi tou poslední třešničkou na dortu, kterou jsem si ten sen splnila," dodala kráska z Frýdku-Místku.

I pro samotnou ředitelku soutěže Miss ČR Nikolu Kokyovou bylo odstoupení dívky velkým překvapením. "Julie to v rámci finálového večera komentovala tak, že jí soutěž pomohla v tom, aby našla sebe samu, a došlo jí, že se v životě chce vydat jiným směrem," řekla Nikola Kokyová, která v soutěži zvítězila v roce 2019.

Související obsah

"Já přesně netuším, co se u ní změnilo, za celý půl rok fungovala perfektně a profesionálně. Pro mě to bylo velké překvapení stejně jako pro diváky, kteří byli přítomni v sále. Motto soutěže zní: 'Staň se tím, kým chceš', proto nelpíme na tom, aby dívky šly v určených šlépějích," popsala ředitelka Miss ČR.

"Já Julii budu přát vše nejlepší do budoucna. Zmiňovala jsem jen, že mě trochu zamrzelo, že jsme se o tom nedozvěděli dříve," svěřila se se svým malým zklamáním Nikola Kokyová a popřála mladé dívce štěstí.

Podívejte se, čím vynikají finalistky soutěže Miss ČR 2022:

tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz