Zajímavosti

Herečka Jitka Smutná promluvila o své orientaci. Popsala útoky, kterým čelila

Oblíbená česká herečka slavila mnoho kariérních úspěchů. Šla z role do role a objevila se i na pódiu Národního divadla, přesto titulky novin plnila nejčastěji odchodem z manželství do vztahu se ženou. Jitka Smutná prozradila, jak moc jí orientace ovlivnila život i kariéru. Popsala také manželství, ze kterého musela pryč.

Deset let od rozhodnutí opustit manžela se Jitka rozpovídala o těžké době, kdy musela čelit útokům a pozornosti bulváru. I když herečka působila velmi vyrovnaně, bylo znát, že jí zůstaly jisté šrámy na duši. Ničeho ale nelituje. "Byl to nutný krok. Už jsem nechtěla vyprávět o tom, jak jsem manželovi žehlila košile," svěřila se Jitka Smutná.

"Články, které se v tu dobu spustily, jsem nesla těžce. Ne kvůli sobě, já jsem na pozornost zvyklá, to už k mé profesi patří, týkalo se to ale mých blízkých. Ten příběh se stále přežvýkával dokola a dokola. Slova se občas obměňovala, ale někdy ani to ne. Někdy to bylo až hrubé," popsala herečka těžké chvíle po přiznání své orientace.

Související obsah

"Cítila jsem se, jako kdybych od té chvíle přestala být Jitka Smutná, jako kdybych přestala být Jitka Smutná herečka, ale byla Jitka Smutná lesba. Já jsem ale oboje," odmítla škatulkování lidí, kteří ji začali vnímat jinak. 

Kupodivu jí byla právě rodina i s manželem největší oporou. "Moje manželství s mužem bylo krásné. Jsme stále velcí přátelé a život s ním byl dobrý. Já nemohu říct, že bych odešla od svého může. Nechci používat tato slova, protože to tak není. On je prostě skvělý chlap," svěřila se představitelka mnoha nádherných rolí.

Přestože to Jitka neměla lehké, štěstí nakonec našla. "Mám po boku skvělé lidi i skvělou ženu, jsem šťastná. Nemyslím si, že štěstí se odvíjí od toho, že máte vztah. Zásadní je, že jsou kolem vás lidi, kteří jsou bezvadní, moudří, milí a pečující. Zbytek je opravdu jenom moje věc. Je jedno, jakého jsou pohlaví," prozradila sympatická umělkyně, že se jí daří.

Související obsah

Hereččin životní osud jako by se otiskl i do role, kterou hraje v nekonečném seriálu Ulice. I tam se po jejím boku objevila žena. "Nepřemýšlela jsem vůbec o tom, jestli to vezmu. Líbilo se mi to, přišlo mi to důležité," řekla herečka. 

"Ten seriál plní účel edukace, takového vysvětlení nebo pojmenování některých problémů, které existují ve společnosti a ve vztazích. Myslím, že zrovna po této stránce je má figura zásadní. Lidé z mé komunity LGBT se nemůžou skrývat, musí žít úplně normálně, i když by většinová společnost chtěla, abychom o tom nemluvili. To, že je zrovna v Ulici ženský pár, je nesmírně důležité," popsala Jitka hlubší význam seriálové postavy.

tn.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz