Zahraničí

Rána pro Trumpa! Do Bílého domu mu nepomůže Ivanka ani Rusové

Rána pro Trumpa! Do Bílého domu mu nepomůže Ivanka ani Rusové
Americký exprezident Donald Trump | Zdroj: TV Nova

Bývalý americký prezident Donald Trump se rozhodl znovu usilovat o křeslo prezidenta USA. "Zase budeme velkým národem," hlásal rozhodně. Pravděpodobně se ale přepočítal. Vítr z plachet mu krátce po oznámení vzali Rusové i jeho dcera Ivanka.

Exprezident Spojených států amerických Donald Trump ve středu oznámil, že se pokusí vrátit do Bílého domu. Jeho široká gesta a silná hesla ale zazdila jeho dcera Ivanka Trumpová. Nejen s její podporou se Trump přepočítal.

Ivanka Trumpová v rozhovoru pro americkou CNN oznámila, že se neplánuje zapojit do Trumpovy prezidentské kampaně. "Moc svého otce miluji. Tentokrát jsem se ale rozhodla upřednostnit své malé děti a soukromý život," řekla Ivanka, která s manželem Jaredem vychovává dceru Arabellu a syny Josepha a Theodora.

"I když svého otce budu vždy milovat a podporovat, v budoucnu tak budu činit mimo politiku," dodala. Trumpová přitom dříve působila jako jeho poradkyně. Tou se oficiálně stala v roce 2017. Kritici ale často poukazovali na její nedostatečné politické zkušenosti.

Související obsah

​Trump se ale s nadšením nesetkal ani mezi svými ruskými přáteli. Ještě v srpnu ho přitom ruská státní média podporovala, když FBI prováděla razii v jeho sídle na Floridě, píše deník The Print. Moderátoři dokonce Trumpa označili za přítele a podpořili ho v kandidatuře.

Teď je ale všechno jinak. Největší ruský propagandista Vladimir Solovjov v živém televizním vysílání reagoval na oznámení kandidatury takto: "Mám jen jednu otázku. Proč to Trump dělá? Vážně, proč to dělá? Nemohl si pro to vybrat horší moment. Vůbec nic mu to nedává."

Podobných reakcí je víc. Například v pořadu televizní stanice Rossija 1 vystoupil moderátor Jevgenij Popov. Ten poukázal na to, že Trumpovi nejbližší spojenci se od něj distancovali. "Všichni zradili Donnieho," rýpl si.

Trump kvůli volbám zuří. Jeho vzteku se nevyhnula ani manželka Melania:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz