Zahraničí

Slavný šéfkuchař naštval lidi. Pochlubil se večeří za téměř 4 miliony korun

Slavný šéfkuchař naštval lidi. Pochlubil se večeří za téměř 4 miliony korun
Nusret Gökçe alias Salt Bae | Zdroj: Profimedia

Přes 600 tisíc dirhamů, tedy skoro čtyři miliony korun, si za jedinou večeři vydělala luxusní restaurace Nusr-Et Steakhouse v metropoli Spojených arabských emirátů Abú Dhabí. Restauraci vlastní turecký kuchař známý pod pseudonymem Salt Bae.

Turecký šéfkuchař a vlastník sítě luxusních restaurací Nusr-Et Stakhouse Nusret Gökçe, známější jako Salt Bae, se na instagramu pochlubil účtenkou ze své restaurace v Abú Dhabí. Jeden z jeho zákazníků si u něj ve čtvrtek zakoupil bohatou večeři za 615 065 dirhamů, tedy v přepočtu asi 3,9 milionu korun. "Kvalita nemůže být nikdy moc drahá," okomentovala účtenku restaurace.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)

Mezi objednanými položkami najdeme grilovaná masa se zlatými plátky za více než 14 tisíc korun za porci, středomořskou sladkou lahůdku baklavu, opět se zlatými plátky, za asi 2 500 Kč, carpaccio za 1 500 Kč nebo pivo Heineken za 350 Kč. Největší část útraty ale šla na vrub vína. Za osm lahví totiž ten večer padlo celkem skoro 3,5 milionu Kč.

Příspěvek vyvolal na instagramu bouřlivé reakce. "To je šílené. Tady nejde ani tak o dobré jídlo, ale spíš o hanebně vysoké ceny. A někdo si na tom ještě honí triko," myslí si jeden z komentujících. "Tento účet mi připomněl všechny mé pacienty, kteří se nemůžou dovolit zaplatit transplantaci jater," píše další.

Související obsah

Dobré vzpomínky na síť restaurací Nusr-Et nemá ani česká youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková. Z návštěvy istanbulské pobočky si totiž odnesla těžké popáleniny. Majitel restaurace jí ale nakonec proplatil náklady za léčbu a pravděpodobně také nějaké odškodnění, které podle webu extra.cz původně požadovala.

Detaily vyrovnaní s restaurací ale Třešničková odmítla sdělit. "O tom bohužel nemůžu mluvit," řekla po dotazu na žalobu proti restauraci v rozhovoru pro novinky.cz.

Spojené arabské emiráty jsou teď skutečně v centru dění. V Abú Dhabí se v neděli pojede velká cena formule 1 a v nedalekém Kataru startuje mistrovství světa ve fotbale. Oblast je tak plná bohatých, slavných a mocných lidí.

Popálená Týnuš Třešničková otevřeně popsala své trauma:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz