Zajímavosti

Světlo světa spatřily dvě dětské knížky. Na křtech byli Lábus i Ztracený

Vítěz MasterChef Česko a moderátor Víkendové Snídaně Roman Staša slaví další úspěch, napsal už svou druhou kuchařku. Pokřtít mu ji přišel michelinský kuchař a porotce Radek Kašpárek s dcerou. To ale nebyl jediný křest. Knihu také vydal textař hitu Decibely lásky Richard Bergman. Jeho dětské knížce popřál štěstí i slavný herec Jiří Lábus.

Kuchař Roman Staša je v poslední době v jednom kole. Nově se chopil role moderátora Víkendové Snídaně, a navíc stihl napsat novou kuchařku, tentokrát s recepty pro děti. "Chtěl jsem vytvořit dětskou kuchařku, ze které dovedou vařit i děti. Nemá to být kuchařka pro dospělé, kteří by vařili dětem. Chci rodičům poslat vzkaz, aby se nebáli pustit své děti do kuchyně a aby na to děti sebraly odvahu," promluvil o své knize talentovaný kuchař.

Kmotrem nově vydané knížky se nestal nikdo jiný než jeho kolega z branže Radek Kašpárek. "Já si toho nesmírně vážím, ale pokud zjistím, že jsou ty recepty špatné, tak mu to nedaruji," zažertoval oceňovaný porotce MasterChefa. Oficiálního křtu se ale nakonec chopila Radkova dcera Sofie.

Související obsah

"Zhostila se toho výborně, mám celé polité boty, ruce a konce kalhot, ale byla skvělá," pousmál se Roman Staša. Z malé Sofie roste velká kuchařka a vypadá to, že pravděpodobně půjde v tatínkových stopách. "Ona už doma začíná vařit a baví ji cukrařina, chtěla by být cukrářkou. Doufám, že v kuchařce najde nějaké skvělé recepty na dezerty," prozradil pyšný otec Radek Kašpárek.

Na slavnostním křtu nechyběli ani Romanovi nejbližší kamarádi, jako například zpěvák Marek Ztracený či jeho parťačka z Víkendové Snídaně Rebecca Diatilová. S novou kuchařkou se jim trefil do noty.

Související obsah

"Přišel jsem moc rád, Roman je můj kamarád a líbí se mi, jak pořád něco vymýšlí. Jednu knížku rovnou koupím svému synovi a budu mít první dárek k Vánocům," řekl zpěvák Marek Ztracený. "Možná bych si tu knížku mohla také přečíst. Když je určená pro děti, tak by pro mě znalosti v ní mohly být tak akorát," zasmála se Rebecca a podělila se o to, že krájet cibuli ji nenaučil nikdo jiný než Roman.

Co se týče novinek ze světa dětských knih, kuchařkou Romana Staši to nekončí. Textař Richard Bergman se také vydal na dráhu psaní dětské literatury. "Už tolik netextuji, tuhle kariéru mám za sebou. Začal jsem se tedy věnovat psaní knížek," řekl autor nové knížky pro malé.

Související obsah

Kniha se jmenuje Konec duchů na hlodavčím zámku a podle autora zabaví nejen děti, ale i dospělé. Na křtu se objevila i herecká legenda Jiří Lábus, kterého spoustu diváků spojuje právě s pohádkami. Jeho hlas navíc promění knižní novinku v audioknihu.

"My už jsme spolu tvořili několik věcí, spolupracujeme ještě s Honzou Jiráněm, který je výborný režisér a je autorem dvou set audioknih," pochlubil se Richard Bergman. "Tato audio knížka se chystá asi na příští rok. Já už jsem s Richardem jednu knihu natočil, myslím, že to bylo předloni. Snad byl spokojený a pustíme se do další," dodal představitel mnoha pohádkových postav Jiří Lábus.

Pavel Šporcl křtil své nové CD. Podívejte se na překvapení, které na akci přichystal (9/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz