Zahraničí

Korunní princezna KLDR? Kim Čong-un světu poprvé ukázal svoji dceru

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé poodhalil něco ze svého soukromí. Vzal si s sebou na prohlídku a test nového typu mezikontinentální rakety Hwasong-17 svoji dceru. Je to vůbec poprvé, co byly fotografie Kimovy dcery zveřejněny v médiích. Severokorejský diktátor si totiž soukromí své rodiny přísně střeží.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v sobotu navštívil neupřesněné odpalovací raketové středisko, kde dohlížel na test nové mezikontinentální rakety Hwasong-17. Jedná se o nový typ rakety, která je schopná nést jadernou nálož. Právě tyto rakety dlouhodobě znepokojují sousedy Severní Koreje, Jižní Koreu a Japonsko.

Pozornost však Kim upoutal něčím úplně jiným. Na test rakety se totiž nepřišel podívat sám. Doprovod mu dělala jeho dcera, jejíž fotografie, na nichž se drží s otcem za ruku, otiskly severokorejské státní noviny Rodong Sinmun.

Jde vůbec o první fotografie dcery Kim Čong-una, které mohla veřejnost spatřit. Podle agentury AP jde navíc o první oficiální zmínku, že Kim Čong-un nějaké dítě vůbec má. Kromě fotografií členky již čtvrté generace dynastie Kimů, která Severní Koreji vládne už 70 let, ale noviny příliš mnoho informací nesdělily.

Související obsah

Noviny například vůbec neuvedly jméno ani věk Kimovy dcery. Místo toho ji noviny titulovaly jednoduše "milovaná dcera". Dceru má mít Kim se svou manželkou, bývalou zpěvačkou Ri Sol-ču, s níž se oženil v roce 2009.

Soukromí diktátora je velmi přísně střežené. Jihokorejská média spekulují, že Kim má celkem tři děti narozené v letech 2010, 2013 a 2017. Nejsou však známá jejich jména ani pohlaví. Americký basketbalista Dennis Rodman, který je blízkým přítelem Kim Čong-una, však po návštěvě v roce 2013 uvedl, že Kimovi se narodila dcera Ču-ae. Zdali jde ale o dítě, které Kim přivedl na prohlídku, není známo.

Na fotografie Kima a jeho dcery se můžete podívat zde:

​Severní Korea vypálila raketu s velmi dlouhým doletem. USA se domnívám, že jde o provokaci:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz