Zajímavosti

Tajemství natáčení legendární Popelky. Jandák prozradil, do koho se zamiloval

Hostem Víkendové Snídaně byli v sobotu herci Sabina Laurinová a Vítězslav Jandák. S moderátory Danou Morávkovou a Janem Čenským mluvili hlavně o natáčení legendárních pohádek, ve kterých oba hráli. Jandák přiznal, že na natáčení Tří oříšků pro Popelku nevzpomíná moc rád. Svůj podíl na tom má i neopětovaná láska.

Jandák v legendární pohádce hrál jednoho z členů princovy družiny a na zámku se také zamiloval. "Já se tam zamiloval do té královny, do té Němky, ta se na mě úplně vykašlala. Já na to mám trošku špatnou vzpomínku," prozradil Jandák ve Víkendové Snídani, proč nemá na natáčení úplně dobré vzpomínky.

"A věděla o tom, že ji miluješ?" zeptala se ho Sabina Laurinová, která byla také hostem Víkendové Snídaně. "To na mně musela poznat," je přesvědčený Jandák.

Roli hrálo také to, že v té době hrál v divadle a mezi představeními musel jezdit na otočku na natáčení do Německa taxíkem. Prozradil také, že jej mrzí, že oblíbená pohádka trochu zastínila ty další, ve kterých v průběhu bohaté kariéry hrál.

Na role princezen jsem pyšná

Sabina Laurinová je na to, že hrála několik princezen, patřičně pyšná. "Pohádky patří k našemu životu a našemu dětství. Jsou určeny pro všechny věkové generace, neznám nikoho, kdo by pohádky neměl rád. Princezny bych spočítala na prstech jedné ruky. Herci s nálepkou princezny či prince byli leckdy nespokojení, ale čím jsem starší, tak jsem pyšnější a šťastnější, že mám na kontě role, které byly pro diváky zapamatovatelné, každý rok se vrací na televizní obrazovky a zrají," řekla ve Víkendové Snídani.

Související obsah

​Vzpomínala například na natáčení pohádky Z pekla štěstí. "Měla jsem určitě z pekla štěstí, protože jsem se setkala s 60 čerty, a to se každému nepodaří, a poradila jsem si proti nim," řekla Laurinová.

Při natáčení jí byl na scéně partnerem i drak Bucifal, to ale nebylo nic jednoduchého. "Když jsem krmila draka šunčičkou s medem, tak jsem mluvila s násadou, na které byla krabice. Pak jsem koukala, jak krásný drak vznikl na plátně v kině," vzpomínala.

Související obsah

​V pohádce hrál i Jandák. Vzpomínal hlavně na setkání s mistrem Karlem Gottem. "On byl jako vždy perfektní profesionál. Přišel tam, prožíval to, odříkal to. Karel byl přesnej jako vždy, tam se nedalo nic vytknout. Byl nadšenej, vždycky toužil být hercem," dodal Jandák.

Moderátorka Dana Morávková se ho zeptala i na jeho možné prezidentské ambice, připomněla, že jeho herečtí kolegové Ronald Reagan a Volodymyr Zelenskyj to na hlavu státu dotáhli, Jandák ale něco takového vylučuje. "Prezidentství je nuda a já nudu nemám rád," odmítl oblíbený herec, že by někdy chtěl kandidovat na Pražský hrad.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz