Zahraničí

Elon Musk obnovil twitterový účet Donalda Trumpa

Elon Musk obnovil twitterový účet Donalda Trumpa
Donald Trump oznámil svou prezidentskou kandidaturu | Zdroj: Profimedia

Elon Musk v sobotu večer oznámil, že obnoví účet bývalého prezidenta Donalda Trumpa na Twitteru. Jeho rozhodnutí předcházela anketa, kterou Musk zveřejnil v pátek večer. Pro obnovení účtu exprezidenta Trumpa se v ní vyslovilo 52 % z více než 15 milionů hlasů, informuje server Axios.com.

Trump, který byl dvakrát zbaven funkce a je vyšetřován kvůli přechovávání tajných dokumentů, zahájil v úterý večer svou prezidentskou kampaň pro rok 2024. Twitter používal jako svůj hlavní komunikační nástroj v předchozích volbách a poté i v době, kdy byl ve funkci.

Musk prohlásil, že trvalé blokování účtů na Twitteru by mělo být velmi ojedinělé (nedávno je zavedl pro uživatele, kteří se vydávají za jiné osoby) a že Trumpovo pozastavení bylo chybou a hloupostí. Musk na twitteru napsal: "Lidé promluvili. Trump bude znovu dosazen."

Související obsah

Trumpův účet na Twitteru byl zablokován dva dny po útoku na americký Kapitol 6. ledna 2021 s odůvodněním na riziko dalšího podněcování násilí, uvádí Axios.com.

Jeho zablokovaný účet se na Twitteru znovu objevil v sobotu, a to jen několik minut poté, co majitel společnosti Elon Musk oznámil po 22 měsících jeho obnovení.

Den po útoku na Kapitol Trumpovi trvale zablokoval jeho profil i Facebook, který ale později blokaci omezil pouze na dva roky.

Na počátku tohoto roku Trump spustil vlastní klon Twitteru s názvem Truth Social. Tato platforma sociálních médií se však po počátečním prudkém nárůstu uživatelů začala potýkat s problémy.

Twitter je před bankrotem, přiznal Musk. Firmu opouští klíčoví manažeři:

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz